Bilgisayar her açıldığında internet olmuyor

Eternal Rest

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Anakartım MSI Z97 GAMING 5. 3 ay öncesine kadar böyle bir sorun yoktu. Fakat nedense son 3 aydır bilgisayarı ne zaman başlatsam internet olmadan başlıyor. 2 dk sonra falan internet geliyor. Ethernet kablosu ile kullanıyorum. Hatta kabloyu bile değiştirdim tekrardan zahmete girip 20 metre kabloyu kanallardan dolaştırıp getirdim. Çözüm bulamadım. Format ta attım hala aynı. Bilgisayar uyku moduna da geçse, kapanıp açılsa da internet gidiyor. 2-3 dk sonra kendiliğinden geliyor. Sorun nerededir acaba? Driverdan olduğunu sanmıyorum çünkü 6 ayda bir format atan bir insanım ve driverleri bir süre sonra güncellemeyi unutmama rağmen böyle bir sorun olmuyordu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hatta daha farklı bir şey deneyelim. Aygıtınızın donanım kimliğini bizimle paylaşın. Paylaşacağınız sürücü Ethernet Controller sürücüsü olmalı bu arada. Kimlikleri kopyalayıp buraya yapıştırın ve paylaşın. Rehber aşağıda mevcut.

Hatta daha farklı bir şey deneyelim. Aygıtınızın donanım kimliğini bizimle paylaşın. Paylaşacağınız sürücü Ethernet Controller sürücüsü olmalı bu arada. Kimlikleri kopyalayıp buraya yapıştırın ve paylaşın. Rehber aşağıda mevcut.

PCI\VEN_1969&DEV_E091&SUBSYS_79171462&REV_13
Hocam kimliği bu. Ama şöyle söyleyeyim daha önceki format attığım zamanlarda hiçbir şey değiştirmememe, güncellemememe rağmen böyle olmuyordu. Driverdan kaynaklandığını sanmıyorum.

Geri
Yukarı