Bilgisayar her açılışta C ve F diskine tarama ve onarım yapıyor

Jextra

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayarımda hem Windows 8 yüklü hem de Windows 11 yüklü ikisini de geçiş yaparak kullanıyorum ama her açılışta disk hataları onarılıyor bir saatten fazla sürebilir diyor C ve F diskini taramaya başlıyor ve tarayınca açılıyor çok uzun sürüyor. Nasıl düzeltebilirim? Fixxing C:%50 gibi şeyler çıkıyor ekranda.

Bilgisayarımda hem Windows 8 yüklü hem de Windows 11 yüklü ikisini de geçiş yaparak kullanıyorum ama her açılışta disk hataları onarılıyor bir saatten fazla sürebilir diyor C ve F diskini taramaya başlıyor ve tarayınca açılıyor çok uzun sürüyor. Nasıl düzeltebilirim? Fixxing C:%50 gibi şeyler çıkıyor ekranda.

Format genellikle çözüyor ama diskinin bozuk olma ihtimalide var tabii ki

Artı -1 Eksi
Windows hatalı sürücüyü onarmak için bu işlemi yapıyor. Eğer dediklerimi yapmazsanız düzelmez. Fakat bununla uğraşmak istemezseniz

Cmd yi yönetici olarak çalıştırın
chkntfs /x C: yazıp enterlayın

Böylece onarım sürecini iptal eder bir daha böyle bir yazı görmezsiniz.
Edit: Fakat sürücüyü hatalı bir biçimde kullanmaya devam edersiniz 3. sayfada yazdıklarımı yapmanızı öneririm

Son düzenleme:

Geri
Yukarı