Bilgisayar her yeniden başlatıldığında çöküyor

Krozfayer

Decapat
Daha fazla  
RAM
8,00GB Dual-Channel DDR3 @ 798MHz (11-11-11-28)
SSD veya HDD modeli
232GB Samsung SSD 860 EVO 250GB (SATA (SSD))
Ekran kartı
NVIDIA GeForce GT 1030
Anakart
ASUSTeK COMPUTER INC. M51AC (SOCKET 1150)
İşlemci
Intel Core i7 4770 @ 3.40GHz
Merhaba, bilgisayarı ne zaman yeniden başlatsam veya kapatıp açsam bilgisayar Windows açılma ekranında simgeler dönüyor ve dönerken donuyor. Kapatmaya çalıştığımda Windows çöküyor. Yaklaşık 2 kere temiz format attım, bakımını yaptırdım fakat olmadı. Sanırım SSD ile alakalı bir durum ama kararsız kaldım, bu konuda yardım edebilecek biri var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, bilgisayarı ne zaman yeniden başlatsam veya kapatıp açsam bilgisayar Windows açılma ekranında simgeler dönüyor ve dönerken donuyor. Kapatmaya çalıştığımda Windows çöküyor. Yaklaşık 2 kere temiz format attım, bakımını yaptırdım fakat olmadı. Sanırım SSD ile alakalı bir durum ama kararsız kaldım, bu konuda yardım edebilecek biri var mı?

Farklı ISO'lar denediniz mi? Belki kullandığınız sürümde sıkıntı vardır, Microsoft'un kendi sitesinden mi indirdiniz?

Güvenli modda açabiliyorsan eğer:

Samsung Magician kurup, SSD'nin SMART değerlerini paylaş.
Memtest86 ile RAM testi yap.

Farklı ISO'lar denediniz mi? Belki kullandığınız sürümde sıkıntı vardır, Microsoft'un kendi sitesinden mi indirdiniz?

Evet, windowsu Microsoft'un resmi sitesinde USB belleğe yükleyip denedim daha sonra teknik servise götürüp orada da format attırdım fakat olmuyor tam açılacakken simgeler donuyor ve çöküyor galiba

-
Güvenli modda açabiliyorsan eğer:

Samsung Magician kurup, SSD'nin SMART değerlerini paylaş.
Memtest86 ile RAM testi yap.

Ram testlerini yaptırdım ramlarda hiçbir sorun yok, yeni aldım zaten

SSD için gerekli testleri yaptım iyi görünüyor, "GOOD" yazıyor yani
SSD'e update gelmiş yapmama gerek var mı bu arada?

Evet, windowsu Microsoft'un resmi sitesinde USB belleğe yükleyip denedim daha sonra teknik servise götürüp orada da format attırdım fakat olmuyor tam açılacakken simgeler donuyor ve çöküyor galiba

-

Ram testlerini yaptırdım ramlarda hiçbir sorun yok, yeni aldım zaten

SSD için gerekli testleri yaptım iyi görünüyor, "GOOD" yazıyor yani
SSD'e update gelmiş yapmama gerek var mı bu arada?
GOOD yazması önemli değil ki. Benim incelemem lazım. SMART verilerini incelemeyi biliyorsan sorun yok.

Bir arkadaşa sordum anakartın pilleri gittiği için orada donuyor, açılmıyor olabilir dedi bu olabilir mi?
Pillerle alakası yok. Elektrik bağlantısı kesilirse BIOS sıfırlanır pil olmazsa.

Yeni konular

Geri
Yukarı