Bilgisayar hiçbir şekilde açılmıyor

FizzelBanG

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayarımda 1 aydır bu problemi yaşıyorum. Ara ara açılmamazlıklar yapıyordu, fakat son 10 gündür hiç açılmıyor. Evde farklı prizlere takıyorum statik elektriğini alıyorum hiçbir şekilde açamıyorum. Bilgisayarcıya götürdüğümde tek sefer de tetikliyor problem ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bigisayarcıda açılıyor fakat evde mi açılmıyor? Detaylarını aktarırsanız belki bilgisi olan cevap yazacaktır. Eğer hiçbir işlem yapmadan bilgisayarcıda açılıyorsa, elektrik tesisatınızla ilgili bir sorun vardır bence. Emin değilim ama sorun PC'de olsa bilgisayarcıda da açılmazdı. Eve elektirkçi çağırıp baktırabilirsiniz. Ya da yine emin olmamakla birlikte şunu sorayım: Bilgisayarcıda da aynı ara kabloyu mu takıyorsunuz? (güç kaynağı ile priz arasındaki)

Bigisayarcıda açılıyor fakat evde mi açılmıyor? Detaylarını aktarırsanız belki bilgisi olan cevap yazacaktır. Eğer hiçbir işlem yapmadan bilgisayarcıda açılıyorsa, elektrik tesisatınızla ilgili bir sorun vardır bence. Emin değilim ama sorun PC'de olsa bilgisayarcıda da açılmazdı. Eve elektirkçi çağırıp baktırabilirsiniz. Ya da yine emin olmamakla birlikte şunu sorayım: Bilgisayarcıda da aynı ara kabloyu mu takıyorsunuz? (güç kaynağı ile priz arasındaki)
Evet hocam bilgisayarcıda açılıyor PC ama evde açamıyorum 3 yıldır kullandığım bilgisayar güç kaynağı kablosu değiştirdim psu ile birlikte fakat farklı prizlere de taktım yine sonuç alamadım.

Evde anakart tetiklemesiyle bile çalışmıyorsa sorun yüksek ihtimal elektrik hattından kaynaklıdır.
Hocam her yolu denedim nerdeyse. Çok saçma bir şekil de açılmamaya başladı. Ama ne hikmetse başka yer de tek sefer de tetikliyor hani elektrikte sıkıntı olsa bu bütün elektronik eşyalara vs. Hepsinde olmazmıydı?

Yazdığını tam tersinden düşün evdeki tüm elektronik aletler çalışıyor ama ne hikmetse bir tek bilgisayar evde çalışmıyor ama dışarıda çalışıyor. Bilgisayarın dışarıda çalışması donanım kaynaklı bir sorununun olmadığını gösteriyor.

Ev elektriğinde denge yoksa güç kaynağı bilgisayarınızı ve kendini korumak için sigorta attırıyor veya kapanıyor olabilir. Başka türlü açıklaması olamaz. Bende bismillah pc yi topladım eve geldim fişe taktım açma tuşuna bir bastım power yandı. Allah tan anında değişim yaptılarda aynı gün aynı markanın 750w 80+ Gold unu aldım farklı prize taktım şimdi motor.

Güç düğmesine basınca fanlar bile dönmüyor mu?
Hayır hiç bir tepki yok ama psu’nun 24lü pin girişini söktüğüm zaman tam takarken sadece işlemci fanı dönüyor tam oturttuğum zaman yine gidiyor.
Yazdığını tam tersinden düşün evdeki tüm elektronik aletler çalışıyor ama ne hikmetse bir tek bilgisayar evde çalışmıyor ama dışarıda çalışıyor. Bilgisayarın dışarıda çalışması donanım kaynaklı bir sorununun olmadığını gösteriyor.
Çare herhalde bir elektrikçi çağırmak olucak
Ev elektriğinde denge yoksa güç kaynağı bilgisayarınızı ve kendini korumak için sigorta attırıyor veya kapanıyor olabilir. Başka türlü açıklaması olamaz. Bende bismillah pc yi topladım eve geldim fişe taktım açma tuşuna bir bastım power yandı. Allah tan anında değişim yaptılarda aynı gün aynı markanın 750w 80+ Gold unu aldım farklı prize taktım şimdi motor.
Valla hocam 2 kere psu değiştim hala bir tepki yok maalesef.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı