Ekran gitti bilgisayar hiçbir şekilde kapanmıyor

Lear Mert

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Merhabalar, benim monitörüm ara sıra siyah ekran oluyordu sorun HDMI kablosundanmış o sorunu çözdüm fakat az önce bir şey oldu, monitör gri ekran oldu ve hiçbir şekilde düzelmedi. Power tuşuna bastım kapanmadı, basılı tuttum yine bilgisayar kapanmadı fakat reset tuşuna basınca ekipman ışıkları söndü bilgisayar yine kapanmadı. Çareyi (zararlı ve tehlikeli ama) prizi kapatmak ile buldum. Sizce ne olmuş olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
ilk aklıma gelen, sorunun kablodan olduğuna emin misiniz ? Kablodan değilde, ekran kartının port kısımından olabilir mi sorun ? Böylece siz kabloyu değiştirmiş olsanız bile, port kısmındaki sorundan dolayı tekrarlanmış olabilir ?

*Power tuşuna bastığınızda kapanması için ne kadar süre beklediniz ?
*Ne işlem yapıyorken bilgisayarınızda bu sorun ile karşılaştınız ?
*Monitörünüzün sağlığından emin misiniz ?

ilk aklıma gelen, sorunun kablodan olduğuna emin misiniz ? Kablodan değilde, ekran kartının port kısımından olabilir mi sorun ? Böylece siz kabloyu değiştirmiş olsanız bile, port kısmındaki sorundan dolayı tekrarlanmış olabilir ?

*Power tuşuna bastığınızda kapanması için ne kadar süre beklediniz ?
*Ne işlem yapıyorken bilgisayarınızda bu sorun ile karşılaştınız ?
*Monitörünüzün sağlığından emin misiniz ?

O Sorun kablodandı eminim çünkü kabloyu hafif oynatınca geliyordu Monitör ve Siyah ekran oluyordu, Şimdi ise Gri ekran oldu sorunlar ayrı yani

* Yaklaşık 1 Dakika - Basılı tutunca da 30 Saniye felan basılı tuttum, 2 Türlü de kapanmadı
* Facebook da dolaşırken
* Sorunun Monitör den olmadığına kesinlikle eminim :)

Şimdi sorun o zaman kablo/monitör/ekran kartından değil diye düşünürsek, bilgisayarın yaklaşık 1 dakika boyunca basılı tuttuğunuz power tuşu eylemine tepki vermemesi çok garip. Bir bilgisayar yazılımsal olarak cevap vermeyi kesse bile, yinede bu komuta tepki vermesi gerekir.

Sorun acaba PSU veya anakart kaynaklı olabilir mi diye düşündürtmedi değil ?

Monitöre görüntü gelmese de şuan ekipmanların ışıklarından takip ederek bilgisayarın açılıp/açılmadığını kontrol edebiliyor musunuz ?

Monitöre bir başka kaynaktan görüntü verme şansınız var mı ?

Sorunun kaynağını ve çözümünü bulmak için basit bir kaç tak/çıkar veya kapat/aç oyunundan başka bir şey şuan aklıma gelmiyor maalesef.

Şimdi sorun o zaman kablo/monitör/ekran kartından değil diye düşünürsek, bilgisayarın yaklaşık 1 dakika boyunca basılı tuttuğunuz power tuşu eylemine tepki vermemesi çok garip. Bir bilgisayar yazılımsal olarak cevap vermeyi kesse bile, yinede bu komuta tepki vermesi gerekir.

Sorun acaba PSU veya anakart kaynaklı olabilir mi diye düşündürtmedi değil ?

Monitöre görüntü gelmese de şuan ekipmanların ışıklarından takip ederek bilgisayarın açılıp/açılmadığını kontrol edebiliyor musunuz ?

Monitöre bir başka kaynaktan görüntü verme şansınız var mı ?

Sorunun kaynağını ve çözümünü bulmak için basit bir kaç tak/çıkar veya kapat/aç oyunundan başka bir şey şuan aklıma gelmiyor maalesef.

Şu an bilgisayarım açık hiçbir sorun yok, Tek kez oldu prizden kapatıp açtım düzeldi ama tekrar olmasını istemiyorum neyden kaynaklandığını anlamamız gerek. PSU Olabilir mi gerçekten çünkü basılı tutunca kapanmaması aşırı garip.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı