Bilgisayar Hitachi Hard Diski Görmüyor

mstfamr

Decapat
Merhabalar. 100 GB Hitachi hard diskim var ve bunu bilgisayara hard disk kutusu ile bağlıyorum. Ses geliyor fakat disk ne bilgisayarımda ne de disk yönetiminde görünmüyor. Çeşitli veri kurtarma programları da yükleyip denedim ama yine olmadı.
Aygıt Yöneticisinde ''Prolific USBCFReader USB Device'' olarak görünüyor.
Başka HDD takıyorum. Görünüyor, sıkıntısız çalıştırıyorum yani. HDD kutusu da sağlam. Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kartları direkt değiştirerek kullanamazsın, çip değişimi de gerekir. Başka disk ile çalıştığına göre sendeki bozuk gibi. Emin olmak için eski kartını takıp laptop veya masaüstüne direkt bağlayıp test etmen zaman kazandırır.

Kendi kartıyla direk takmayı da denedim hiç görmedi. Kartı değiştirip takınca aygıt yöneticisinde ''Prolific USBCFReader USB Device'' olarak görünüyor. Birkaç hard diski kartını değiştirerek içindekileri kurtarmışlığım var. Fakat bunda olmadı.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı