Bilgisayar hızlandırma makaleleri güvenilir mi?

s3fa

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Dostlarım, bilgisayarım yavaş çalışıyor, bu yüzden bilgisayar hızlandırma makalelerine bakıyorum ama pek güvenemiyorum. Program kullanan makaleler pek iç açıcı değil. Ücretsiz uygulamalar pek bir şeye yaramıyor, sadece ağırlık yapıyor. Program kullanmayan makaleler de var tabi ama ben yine de size danışmak istedim. Bilgisayarımın markası ASUS X54H, eski bir bilgisayarım var. Nasıl daha iyi yararlanabileceğim konusunda yardımcı olursanız sevinirim. Bilgisayarda ne gibi değişiklikler yapmalıyım, hangi ayarlarda kullanmalıyım? Güvenli, ağırlık yapmayan bir program önerirseniz sevinirim. Sağlıcakla kalın. <3

Programların hiç bir amacı yok sadece yer kaplayıp arkada RAM kullanımını arttırıyorlar. Fakat kendiniz yaparsanız daha iyi olur.
1- Gereksiz hizmetleri kapatın.
2- Animasyonları en düşüğe çekin ya da kapatın.
3- Arka planda kullanmadığınız uygulamaları kapatın.
4- Eğer sistem özellikleriniz Windows 10 için yeterli değilse 8.1'e geçebilirsiniz.

BIOS güncellemek de girmez mi hocam?
BIOS güncellemeleri her zaman performans artışı sağlamaz ama önemlidir. Güncellik iyidir 👍

Olay basit. Bu makalelere kanma. Windows 10 kullanıyorsan çer çöpü kaldır, SSD al, macun yenile, genel sistem bakımı yap. Hala yavaşsa ee değiştir artık.

Yapabilecekleriniz:
  • Yoksa SSD alın. Anakart SATA II olsa bile sistem Nirvana'ya ulasıyor.
  • Bellek miktarını en az 4 GB olsun.
  • Baslangıcta acılan Spotify gibi programları kapatın.
  • Duzenli olarak disk temizleme yapın.
  • Arama yerine disk temizleme yazın.
  • Cıkan uygulamayı acın ve sol alt kısımdan sistem dosyalarını temizle butonuna tıklayın.
  • Cıkan ekrandan ustteki seceneklerin hepsini tikleyin ve tamam deyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı