Çözüldü Bilgisayar HyperX kulaklığın mikrofonunu algılamıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ardatosun

Femtopat
Daha fazla  
Elimde HyperX model bir kulaklık var ilk aldığımda hiç sorunum olmadan çalıştırabiliyordum (taktığımda hangi aleti taktığımı sorup onayladığımda sorunsuz çalışıyordu) fakat sonra bilgisayarıma format atmam gerekti. Formattan sonra taktığımda hangi aleti taktığımı sormuyor ve kulaklık çalışmasına rağmen mikrofonumu laptoptan otomatik alıyor. Kulaklık mikrofonumu kullanamıyorum. Muhtemelen bir driverı eksik yükledim ama internetten indirdiklerim de hiçbir şekilde eski haline döndürmedi çözüm nedir bilen varsa çok mutlu olurum.

Çözüm
Teşekkürler hocam, şimdi sorunu kutudan çıkan tek jakı iki jaka dönüştüren kablo ile çözdüm.
Elimde HyperX model bir kulaklık var ilk aldığımda hiç sorunum olmadan çalıştırabiliyordum (taktığımda hangi aleti taktığımı sorup onayladığımda sorunsuz çalışıyordu) fakat sonra bilgisayarıma format atmam gerekti. Formattan sonra taktığımda hangi aleti taktığımı sormuyor ve kulaklık çalışmasına rağmen mikrofonumu laptoptan otomatik alıyor. Kulaklık mikrofonumu kullanamıyorum. Muhtemelen bir driverı eksik yükledim ama internetten indirdiklerim de hiçbir şekilde eski haline döndürmedi çözüm nedir bilen varsa çok mutlu olurum.
Varsayılan iletişim aygıtını HyperX yapman lazım panelden.

Varsayılan iletişim aygıtını HyperX yapman lazım panelden.
Hocam dediğinizi ben de düşündüm ama panelde görünmüyor zaten asıl sorun da o.
Ama şu şekilde elimde farklı bi kulaklık daha var ve usb ile bağlanıyor onu burada görüp varsayılan yapabiliyorum.
rampage.png

Dosya Ekleri

• hyperx.png
    hyperx.png
    28,1 KB · Görüntüleme: 33
Tek jak girişli
Aşağıdaki videoya bak bir istersen zamanında video çekmiştim bunun için;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı