Bilgisayar kulaklığın mikrofonunu algılamıyor

musa67musa

Hectopat
Daha fazla  
Cihazlar bu şekilde hangisini denediysem olmuyor. Sıkıntı nedir sizce? Tek jakı çift jaka dönüştürücü ile kullanıyorum kulaklığı. Realtek R Audio olanda sesi bilgisayardan alıyor bir tek diğerleri çalışmıyor zaten.

Dosya Ekleri

• 1706002981808.png
    1706002981808.png
    140,5 KB · Görüntüleme: 19
Cihazlar bu şekilde hangisini denediysem olmuyor. Sıkıntı nedir sizce? Tek jakı çift jaka dönüştürücü ile kullanıyorum kulaklığı. Realtek R Audio olanda sesi bilgisayardan alıyor bir tek diğerleri çalışmıyor zaten.
Dönüştürücüyü çıkarıp sadece mik girişine takıp dener misiniz? veya telefona takıp deneyin.

Mikrofon çalışıyor onda sıkıntı yok da bilgisayarda çalışmıyor. Mik girişine takınca da algılamıyor.
Bilgisayardan ses geliyor değil mi? yani sorun sadece mikrofondaysa dönüştürücüde yada mik girişinde olabilir.

Ses geliyor. Dönüştürücüde de sıkıntı yok. Driverda olabilir sıkıntı. Miki algılamıyor taksam da takmasam da.
O zaman şu 2 yöntemi deneyin: İlk önce Windowsun Ses sorun gidericisini çalıştırın sorun düzelmezse Aygıt yöneticisinden cihazınızı driverinizi kaldırın. Sonra denetim masasından driverinızı kaldırıp bilgisayarı yeniden başlatın. Açıldığında Windows Güncellemelerini yapın driver sağlam bir şekilde inecektir.

O zaman şu 2 yöntemi deneyin: İlk önce Windows'un ses sorun gidericisini çalıştırın sorun düzelmezse Aygıt Yöneticisi'nden cihazınızı driverinizi kaldırın. Sonra Denetim Masası'ndan driverinızı kaldırıp bilgisayarı yeniden başlatın. Açıldığında Windows güncellemelerini yapın driver sağlam bir şekilde inecektir.

Tamamdır hallettim anakartın sitesinden ses driver ı yükledim çalışmaya başladı şimdi ilgilendiğin için sağ ol.

Geri
Yukarı