Bilgisayar için hangi Controller iyidir?

• Konuyu başlatan Yaqiz
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 19
  • Görüntüleme 896
Monster Pusat kullanıyorum, öneririm. Xbox gibi tak-çalıştır. Xbox arayüzü ile de sıkıntısız çalışmakta, günde 1.5 - 2 saat oynuyorum ve 10 gündür şarja takmadım.

TP-Link Bluetooth adaptorum var ama kablo almam lazim sanirim sarj etmek icin. Apple adaptoru kullansam kabloyu samsung kullansam olur mu? Birde bana kaliteli bir urun ve performans urunu onerir misin? Yanarli donerli olsun ama.

Tamam ama Xbox 360 var, One S var ve One var. Bunlarin fiyatlari yakin.
Adaptör ile sarj olmuyor maalesef. Kendiniz sarjlı pil ve sarjlı pil sarj aleti alırsanız sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. İkinci el alıcak iseniz Xbox One Controller diye geçer ve model numarası pil takılan kısımda yazar 1708 ve ya daha üstü bir sayıda olanı alabilirsiniz. İnternetten alıcak iseniz yine Xbox One Controller diye çıkar yanında 9. nesil yazar ( Xbox Series ile çıkan kontrolcüler ). Aşağıya fotoğraf bırakıyorum yardımcı olmuşumdur umarım.

1. Resimde belli olduğu gibi Xbox One cihazına ait bir controller çizdiğim kısımda boşluk var bunu almayınız. Bluetooth özelliği yok.
2. Resimde belli olduğu gibi Xbox One S/X controller çizdiğim yerde boşluk yok modeli ise 1708 bunu alabilirsiniz Bluetooth özelliği var.
3. Resimde belli olduğu gibi Xbox Series S/X cihazına ait bir controller bu cihazda da Bluetooth özelliği var.

Dosya Ekleri

• IMG_20210314_020239.jpg
    IMG_20210314_020239.jpg
    60,8 KB · Görüntüleme: 44
  • IMG_20210314_020253.jpg
    IMG_20210314_020253.jpg
    55,6 KB · Görüntüleme: 32
  • IMG_20210314_020308.jpg
    IMG_20210314_020308.jpg
    35,2 KB · Görüntüleme: 30
Hocam, bulabilirseniz Horipad Pro Xbox One kolu alın. Kablolu ve Microsoft lisanslı koldur. Bende 2 adet var. Orijinal Xbox One kolundan bile kalitelidir. Alternatif olarak linkteki kolu da alabilirsiniz. PowerA marka ve yine Microsoft'un lisansı var. Güvenle alabilirsiniz. Üzerinde RGB ışıkları da var. Orijinal Xbox One kolları, herkesin dediği gibi çok kaliteli kol falan değil. Elimde 3 adet var. Elimde olan kolların resimlerini de ekledim.
Screenshot_20210214-182906.png

Logitech f310 veya F710 var onlara bakabilirsin. F310 kablolu F710 ise kablosuz. Ben F310 modelini kullanıyorum ve gayet memnunum.

Hocam Xbox One kolu kullanıyorum tak çalıştır mantığı bluetoothla da bağlanabiliyor kablo ile de. Tuşa basıp direk hangi oyun olursa oynayabiliyorsun. Ayrıca benim elime dha çok oturuyor sol analog çubuğun üstte olması da hoşuma gidiyor. Ama şöyle bir sorun var bazı modellerde RB ve LB (Dualshoctaki R1 L1) uzun basınca gevşiyolar ve okumamaya başlıyor. Ben uzun süre Rocket Leauge oynarken nitro tulunu RB’de kullanıyordum. Bir süre sonra basılı tutarken ara sıra okumamaya başladı. Hala tek tek basınca çalışıyor ama basılı tutamıyorum. Ayrıca lunu da belirteyim kablosuz oynayacaksanız çok pil tüketiyor benim masamın üstü hep bitmiş pillerle dolu. Dualshock bilgisayarda kullanmadım bilmiyorum ama eğer onun da Steam oyunlarında tak çalıştırı olsaydı ben Dualshock alırdım. Paranız varsa DS5 almak daha iyi olur tabi ben de yazın almayı planlıyorum.

Hocam Xbox One kolu kullanıyorum tak çalıştır mantığı bluetoothla da bağlanabiliyor kablo ile de. Tuşa basıp direk hangi oyun olursa oynayabiliyorsun. Ayrıca benim elime dha çok oturuyor sol analog çubuğun üstte olması da hoşuma gidiyor. Ama şöyle bir sorun var bazı modellerde RB ve LB (Dualshoctaki R1 L1) uzun basınca gevşiyolar ve okumamaya başlıyor. Ben uzun süre Rocket Leauge oynarken nitro tulunu RB’de kullanıyordum. Bir süre sonra basılı tutarken ara sıra okumamaya başladı. Hala tek tek basınca çalışıyor ama basılı tutamıyorum. Ayrıca lunu da belirteyim kablosuz oynayacaksanız çok pil tüketiyor benim masamın üstü hep bitmiş pillerle dolu. Dualshock bilgisayarda kullanmadım bilmiyorum ama eğer onun da Steam oyunlarında tak çalıştırı olsaydı ben Dualshock alırdım. Paranız varsa DS5 almak daha iyi olur tabi ben de yazın almayı planlıyorum.
Gevsemesinin sorunu sizden kaynakli olabilir. Tuslara abanmak veya uzun sureli kullanmak controller'in eskimesine ve bozulmasina olanak saglar. PS5 kolu alsaniz da o sorun agresif kullanirsaniz olusur. Suan tercihim 800 TL'ye PS5 kolu almak yerine 600 TL'ye Xbox One S beyaz renk kol almak ve yanina 200 tl'ye sarj zimbirtisini almak olacak. Bluetooth adaptorumde var. Istedigimde tak diye calistirip devam edecegim, PS5 koluyla hem kablolu hem ayarlama ile ugrasmayacagim.

Yeni konular

Geri
Yukarı