Bilgisayar için hangi güç planını kullanmalıyım?

Kayrotti

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar selam. Kafama takılan bir soru var başlıkta da belirttiğim gibi. Bilgisayarım için hangi güç planını kullanmalıyım? Not olarak ekleyeyim bilgisayarımın işlemcisini BIOS üzerinden Game mode açık şekilde 4.25GHz değerine OC'li şekilde sıvı soğutma ile kullanıyorum. İşlemcim Ryzen 5 3600, Anakartım MSI B450 Tomahawk Max.

Güç Seçenekleri.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar selam. Kafama takılan bir soru var başlıkta da belirttiğim gibi. Bilgisayarım için hangi güç planını kullanmalıyım? Not olarak ekleyeyim bilgisayarımın işlemcisini BIOS üzerinden Game mode açık şekilde 4.25GHz değerine OC'li şekilde sıvı soğutma ile kullanıyorum. İşlemcim Ryzen 5 3600, anakartım MSI B450 Tomahawk Max.

Eki Görüntüle 656893

Dengeli en iyisi bence yüksek performans yapmak falan boş yere ısınmasını sağlıyor.

Bence dengeli modda kullanmalısınız. Performans modunda, PC boşta olsa bile gereksiz ısınacaktır. Dengeli modda, sisteme yük binince otomatik performansını arttırıyor zaten.

Isınma sorunum yok maksimum 72-73 dereceleri görüyor işlemci.

Denerim teşekkürler.

Isınma sorunu değil zaten boşa ısınır dedim yani bilgisayarda hiçbir şey yapmıyorken bile yüksek derecelerde çalışacaktır dengeli en mantıklısı bilgisayarda işlem yaparsanız otomatik kullanır bu şekilde.

Yeni konular

Geri
Yukarı