Hangi Güç Planını Seçmeliyim?

PanzerTR

Megapat
Makaleler
20
Evet seçenekler bunlar(Fotoğraf).
Sorularım:
1-AMD seçeneklerinin normalden farkı ne?
2-Yüksek performans ısınmayı ne kadar etkiler?
3-Yüksek performans performansı ne kadar etkiler?
4-Hangisini seçmeliyim?
Sistem-->
CPU: AMD Ryzen 5 3600X
GPU: Asus TUF 3 RX 5600 XT Evo
GPU Driver Sürümü: Radeon 20.9.1 WHQL
Ram: 8x2 XPG 3000Mhz
Anakart: Asus B450M-Dragon
Windows 10 2004

Dosya Ekleri

• Ek Açıklama 2020-10-07 210409.png
    Ek Açıklama 2020-10-07 210409.png
    11,7 KB · Görüntüleme: 121
Evet seçenekler bunlar(Fotoğraf).
Sorularım:
1-AMD seçeneklerinin normalden farkı ne?
2-Yüksek performans ısınmayı ne kadar etkiler?
3-Yüksek performans performansı ne kadar etkiler?
4-Hangisini seçmeliyim?
Sistem-->
CPU: AMD Ryzen 5 3600X
GPU: Asus TUF 3 RX 5600 XT Evo
GPU Driver Sürümü: Radeon 20.9.1 WHQL
Ram: 8x2 XPG 3000Mhz
Anakart: Asus B450M-Dragon
Windows 10 2004
4 aydır dengeli de kullanıyorum gayet iyi ve sorunsuz şekilde gidiyor.

Lütfen orada yazdıklarımı okuyun örneğin ben performans modunda ısınacağını biliyorum ne kadar ısınacağını soruyorum.(tabii ki değer vermezsiniz zaten beklediğim cevap az, çok gibicevaplar)

Benim bilgisayarım AiO yüksek performansa alınca işlemci 100 derece oluyor ama işlemcim ona göre dayanıklı olduğu için bir hasar olmuyor GPU da 93'e kadar çıkıyor seninki masaüstü ise en fazla 83 falan olur tahmini bu kadar söyleyebilirim hocam. Ama oyunları iyi oynatır sıcaklık değerlerini takip edip ona göre bir güç planı oluşturabilirsin.

Peki dengeli ile AMD balanced arasındaki fark nedir? Arkadaşlar amacım bilgi toplamak başlık seçimim yanlış oldu galiba :D.

AMD balanced işlemciye güç tasarrufu yapıp optimize ediyor, yani kısacası AMD'nin dengeli güç modudur. Dengeli ise işlemci ve ekran kartı kendini sınırlıyor bu sefer de ısınma az oluyor fakat performansta düşüyor.

7 Ekimden kalma postu yeni fark ettim :D

Son düzenleme:
AMD balanced işlemciye güç tasarrufu yapıp optimize ediyor, yani kısacası AMD'nin dengeli güç modudur. Dengeli ise işlemci ve ekran kartı kendini sınırlıyor bu sefer de ısınma az oluyor fakat performansta düşüyor.

7 Ekim'den kalma postu yeni fark ettim :D

Bende yeni var ettim :D.hocam bir de benim PC all in One ya arkasını açsam sıcaklık değerleri düşer mi bir de sadece CPU fanı var ekran kartına fan alırsam CPU da soğur mu?

Geri
Yukarı