Bilgisayar içinin temizlenmesinden sonra bilgisayarın açılmaması

Bende bunu bios pili en basit şeyin mantıken çıkarıldığında HDD ile alakasının olmadığını düşünerek yeterli olmadığını söylemiştim. Süpürge makinası anakart üzerindeki bazı şeyleri diyot kapasitör benzeri parçaları yerinden söküp çıkarta bilir. Bu arada statik elektirik sadece halı üzerinde montaj yapmaktan olan bişey değil ama bakıp görmeden bişey demek yanlış olur.[/QUOTE
Bende bunu bios pili en basit şeyin mantıken çıkarıldığında HDD ile alakasının olmadığını düşünerek yeterli olmadığını söylemiştim. Süpürge makinası anakart üzerindeki bazı şeyleri diyot kapasitör benzeri parçaları yerinden söküp çıkarta bilir. Bu arada statik elektirik sadece halı üzerinde montaj yapmaktan olan bişey değil ama bakıp görmeden bişey demek yanlış olur.
Arkadaşın dediği doğru olabilir, makineden gelen basınçlı hava direnç,kapasitör,diyot vb. küçük parçaları yerinden uçurmuş olabilir, eğer sorun bios pili, RAM falan gibi temel donanımlardan kaynaklı değilse denilen olay olmuş olabilir.

Aynen şuan gerçekten bende yardımcı olmak isterim zamanında benimde başıma geldi ve anakart yanmıştı sadece temizlemek için açmıştım kasayı. Şunu merak ettim ramler bu temizleme sürecinde takılıyken bozulmaz ekran kartı zaten yokmuş. Ramleri çıkartmış mıydın ? Bu arada tekrar özür dilerim bu donanım bilgisi konusunda ama orda zaten işin daha kötüye gitmemesi için bir öneri sundum bios pilinin hdd ile alakası olmadığını düşünerek söyledim bunu sonuçta bu kötü bişey değil.

No Signal yazıyorsa muhtemelen donanımsal bir sorun oluştu. Kablolarda veyahut pinler de ezilme , kopma vb. bir şey olmuş olabilir. Zaten monitöre hiçbir türlü görüntü gelmiyorsa servise vermek en mantıklı karar olucaktır.

Temizlik yaptığında RAM'leri çıkardın mı ? Çıkardıysan doğru taktığına emin misin ? RAM'i yuvaya oturttuktan sonra bastır çentikler kendiliğinden kapanır. Bazı anakartlarda ekran kartına bakan yerin çentiği olmuyor. O kısmı da çıt sesi gelene kadar bastırmalısın eğer anakartın o tarz ise. Ayrıca anakartında biryerlede kırmızı ışık yanıyor mu ?

Durum nedir hocam aklıma takıldı ?:kararsız:
Durum aynı hocam.

Aynen şuan gerçekten bende yardımcı olmak isterim zamanında benimde başıma geldi ve anakart yanmıştı sadece temizlemek için açmıştım kasayı. Şunu merak ettim ramler bu temizleme sürecinde takılıyken bozulmaz ekran kartı zaten yokmuş. Ramleri çıkartmış mıydın ? Bu arada tekrar özür dilerim bu donanım bilgisi konusunda ama orda zaten işin daha kötüye gitmemesi için bir öneri sundum bios pilinin hdd ile alakası olmadığını düşünerek söyledim bunu sonuçta bu kötü bişey değil.
RAM'leri temizlemeyi bitirdikten sonra çıkardım. Önemli değil hocam.

Temizlik yaptığında RAM'leri çıkardın mı ? Çıkardıysan doğru taktığına emin misin ? RAM'i yuvaya oturttuktan sonra bastır çentikler kendiliğinden kapanır. Bazı anakartlarda ekran kartına bakan yerin çentiği olmuyor. O kısmı da çıt sesi gelene kadar bastırmalısın eğer anakartın o tarz ise. Ayrıca anakartında biryerlede kırmızı ışık yanıyor mu ?
Kırmızı ışık yanmıyor ve RAM'leri temizlemeyi bitirdikten sonra çıkardım.

Anakart eski çıt falan etmiyor tamamen yerleşince ben kapıyorum ama olmuyor ters takmışımdır diye çıkarıp öbür türlü taktım aynı yine her şey.

Acaba kablolarda sıkıntı olabilir mi?[/QUOTE
Kabloları kontrol ediyorum bir sorun yok.

İşlemci güç pini takılı mı ? Birde RAM'leri tek tek takıp açmayı dener misiniz ? Birde monitör ile kasaya bağlanan kabloyu bir kontröl edin derim ben.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı