Bilgisayar ile ilgili alan seçimi

Özgür Kartal

Kilopat
Daha fazla  
16 yaşındayım -17'ye gireceğim- 11.sınıfım 10 parmak biliyorum "Hacker"lıkta ağlara giriş veri çalma şifre kırma vb. vb. biliyorum "Python" ile yazılmış scriptleri kullanabiliyorum. Sonra "Python"a geçtim "Python"ı öğrendim ama fazla pratik yapmadım. Sonra C# öğrendim ve "Unity"de oyun yazma alıştırmalarına başladım. Yaklaşık 12-13 yaşından beridir bilgisayarla haşır neşirim. Bilgisayarı rahat rahat toplayabilir sorunlarını tamir işlerini halledebilirim.

Ben hem iş yapmak evimi geçindirmek hem de istediğim zaman iş dışında bir şeyler üretebilmek istiyorum. Benim için en uygun meslek ne olur ? Bilgisayarla ilgili herhangi bir iş kabulümdür ama neyi seçmeli kendimi geliştirmeliyim çok kararsızım. Yapay zekaya da çok ilgim var ve kendime de çevrimdışı bir yapay zeka yazmak gibi hayallerimde var.

16 yaşındayım -17'ye gireceğim- 11.sınıfım 10 parmak biliyorum "Hacker"lıkta ağlara giriş veri çalma şifre kırma vb. vb. biliyorum "Python" ile yazılmış scriptleri kullanabiliyorum. Sonra "Python"a geçtim "Python"ı öğrendim ama fazla pratik yapmadım. Sonra C# öğrendim ve "Unity"de oyun yazma alıştırmalarına başladım. Yaklaşık 12-13 yaşından beridir bilgisayarla haşır neşirim. Bilgisayarı rahat rahat toplayabilir sorunlarını tamir işlerini halledebilirim.

Ben hem iş yapmak evimi geçindirmek hem de istediğim zaman iş dışında bir şeyler üretebilmek istiyorum. Benim için en uygun meslek ne olur ? Bilgisayarla ilgili herhangi bir iş kabulümdür ama neyi seçmeli kendimi geliştirmeliyim çok kararsızım. Yapay zekaya da çok ilgim var ve kendime de çevrimdışı bir yapay zeka yazmak gibi hayallerimde var.
Yazlım ile ilgilenebilirsin. Ya da Web sitesi tasarlayıp satabilirsin bence. Fazla bir bilgim yok ama.

Önce iyi bir üniversitede bilgisayar alanında eğitim al, örneğin yazılım mühendisliği. Hangi dala yöneleceğini o yıllarda daha iyi seçeceksin. Şu yaşta yapabileceğin en mantıklı yatırım İngilizce + matematik + gerçek bir üniversitede lisans eğitimi.

Al bunu kır, geleceğe hazırlan. :)

Dosya Ekleri

• crack-code-logical-puzzle-with-answer.png
    crack-code-logical-puzzle-with-answer.png
    15,7 KB · Görüntüleme: 35
Ben kendi önüme siber güvenlik; yazılım, bilgisayar mühendisliği hedeflerini koymuştum. Sanırım yazılımı seçeceğim. Çoğunluk bu yönde. Düşününce şuan yapabileceğim en iyi şey ingilizcemi geliştirmek ve ders çalışmak.🙂Önerilerinizi yinede bekliyorum...
Yazlım ile ilgilenebilirsin. Ya da Web sitesi tasarlayıp satabilirsin bence. Fazla bir bilgim yok ama.
Yinede teşekkürler.👌
Bir de söylemeyi unutmuşum. Kendi işimi yapmak istiyorum. İmkanım varsa yani kendi işim olması hayalim. Yazılım, oyun vb. şirketinde patron olmak gibi. Gamejam videoları da izledim orada gördüğüm ekip, sohbetler ve ekip çalışması çok hoştu o yüzden bayağı kararsız kaldım

Son düzenleme:

Geri
Yukarı