Çözüldü Bilgisayar ile J7 Duo'ya root atma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Hüsnü_Çoban

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Sivil Polis
Elimde J7 Duo var, anabant sürümüne uygun aradım ama yok (J720FXXS7CUL1). TWRP'ye hangisi uygun bilmiyorum. Yardımcı olur musunuz? Root atmak istiyorum. TWRP'ye hangisi uygun olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
XDA forumunda resmi olmayan TWRP sürümü var cihazınız için.
SM-J720F
SM-J720M modellerini destekliyor ve cihazın Android 8 olması gerekiyor. Yapılması gerekenler anlatılmış.

TWRP'siz de root atabilirsiniz. Magisk Manager APK'yı indirin. Telefonunuza ait stock ROM'u indirip içindeki boot.img adlı dosyayı bulun. (Yanlış dosyayla yaparsanız sorun oluşabilir.) Magisk'i açıp Magisk yazısının karşısındaki yükle seçeneğine basın ve bulduğunuz boot.img dosyasını seçin, yamalayın. Adı magisk_patched.zip tarzında oluşan yeni dosyayı bilgisayara atın.

Daha sonra cihazınızın OEM kilidini ve USB hata ayıklama modunu açın.
Windows kullandığınız varsayıyorum. Şu linkten ADB'yi indirin. İndirdiğiniz dosyayı sağ tıklayıp ayıklayın. platform-tools klasörünün içine girince üstteki dosya arama kısmına tıklayıp yazanları silin, sadece cmd yazıp entera basın. Ardından şurada yazanlarla driverları kurun:
Bir kaç gün evvel bu sorunu ben de yaşadım. Driverları yüklemeniz gerekiyor.

• Şu dosyayı indirin.
  • Dosyayı rahatça erişebileceğiniz bir yere, örneğin masaüstüne ayıklayın.
  • ADB'yi açıp
    Kod:
    adb reboot bootloader
    yazın. Cihazı fastboot moduna almış olacağız.
  • Şimdi Windows tuşu + x harfine birlikte basın. Çıkan sekmeden Aygıt Yöneticisi'ni açın.
  • "Diğer Cihazlar" kısmında Android adındaki cihaza sağ tıklayıp Sürücü güncelle deyin.
  • "Sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara" seçeneğine tıklayın.
Gözat seçeneğine tıklayın.
Eki Görüntüle 1536677

Buradan ayıkladığınız klasörü seçin.
"Alt klasörleri dahil et" seçeneğini işaretli yapın. Ve ardından sürücüyü yükleyin.
Eki Görüntüle 1536678

Ardından ADB'de
Kod:
fastboot devices
komutunu girin. Fastboot'un cihazınızı görüyor olması lazım.
Eki Görüntüle 1536679

Buradan sonra işlemlerinize devam edebilirsiniz.

Ayrıca sürücüler haricinde komutu doğru girdiğinize emin misiniz? Yanlış bilmiyorsam fastboot flash recovery recovery.img olması lazım. Umut Nas onaylarsa bunu yazın.

Fastboot modunda başarılı bir şekilde cihazınızı gördükten sonra bilgisayarda başta ayıkladığınız platform-tools klasörüne yamaladığınız boot.img dosyasını atın. Yeniden adlandırıp adını boot.img yapın.
Kod:
fastboot flash boot boot.img
koduyla telefonunuza flashlayın.
Son olarak
Kod:
fastboot reboot
yazın ve yeniden başlatın.

Tebrikler, artık rootlu.

İstediğinizi yapmak size kalmış.

Merak ettim, hangi yolu kullandınız?
SM-J720F
SM-J720M modellerini destekliyor ve cihazın Android 8 olması gerekiyor. Yapılması gerekenler anlatılmış.

TWRP'siz de root atabilirsiniz. Magisk Manager APK'yı indirin. Telefonunuza ait stock ROM'u indirip içindeki boot.img adlı dosyayı bulun. (Yanlış dosyayla yaparsanız sorun oluşabilir.) Magisk'i açıp Magisk yazısının karşısındaki yükle seçeneğine basın ve bulduğunuz boot.img dosyasını seçin, yamalayın. Adı magisk_patched.zip tarzında oluşan yeni dosyayı bilgisayara atın.

Windows kullandığınız varsayıyorum. Şu linkten ADB'yi indirin. İndirdiğiniz dosyayı sağ tıklayıp ayıklayın. platform-tools klasörünün içine girince üstteki dosya arama kısmına tıklayıp yazanları silin, sadece cmd yazıp entera basın. Ardından şurada yazanlarla driverları kurun:
Bir kaç gün evvel bu sorunu ben de yaşadım. Driverları yüklemeniz gerekiyor.

• Şu dosyayı indirin.
  • Dosyayı rahatça erişebileceğiniz bir yere, örneğin masaüstüne ayıklayın.
  • ADB'yi açıp
    Kod:
    adb reboot bootloader
    yazın. Cihazı fastboot moduna almış olacağız.
  • Şimdi Windows tuşu + x harfine birlikte basın. Çıkan sekmeden Aygıt Yöneticisi'ni açın.
  • "Diğer Cihazlar" kısmında Android adındaki cihaza sağ tıklayıp Sürücü güncelle deyin.
  • "Sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara" seçeneğine tıklayın.
Gözat seçeneğine tıklayın.
Eki Görüntüle 1536677

Buradan ayıkladığınız klasörü seçin.
"Alt klasörleri dahil et" seçeneğini işaretli yapın. Ve ardından sürücüyü yükleyin.
Eki Görüntüle 1536678

Ardından ADB'de
Kod:
fastboot devices
komutunu girin. Fastboot'un cihazınızı görüyor olması lazım.
Eki Görüntüle 1536679

Buradan sonra işlemlerinize devam edebilirsiniz.

Ayrıca sürücüler haricinde komutu doğru girdiğinize emin misiniz? Yanlış bilmiyorsam fastboot flash recovery recovery.img olması lazım. Umut Nas onaylarsa bunu yazın.

Fastboot modunda başarılı bir şekilde cihazınızı gördükten sonra bilgisayarda başta ayıkladığınız platform-tools klasörüne yamaladığınız boot.img dosyasını atın. Yeniden adlandırıp adını boot.img yapın.
Kod:
Son olarak
Kod:
fastboot reboot

Tebrikler, artık rootlu.

Son düzenleme:
Çözüm
SM-J720F

Kod:
Son olarak
Kod:
fastboot reboot

Tebrikler, artık rootlu.

İnternetten Anabant sürümüm ile eşleşen bir ROOT dosyası bulup, Odin ile aktardım. Root güzel var ancak nasıl kullanacağımı hala anlamadım.

Geri
Yukarı