Bilgisayar ile nasıl ROM atılır?

Telefonda brick,çökme vb. şeyler olur mu?
Bence normal ROM'u da indirin. Yanı başınızda dursun ve brick olursa fastboottan geri kurabilirsiniz.

The system has been destroyed demişti bir keresinde bayağı korkmuştum ama fastboottan stock ROM atınca direkt halloldu.

Recovery mode'a atar. Telefonu kapatıp tekrar Fastboot mode'a alıp yükleyebilirsin.
Recovery moda mı atar? Kendimde 2 kere rom atarken kablo çıkarmışlığım var ikisinde de telefon brick oldu ve edl mod dışında telefon hiçbir tepki vermedi. Bende biliyorum recovery modun ne işe yaradığını. Siz mi flash tool kullanarak rom atmadan mı bahsediyorsunuz?

Hocam öncelikle o telefonda istediğinizi yapın öyle aman aman bir performans farkı olmayacak. İşlemci belli, depolama birimi belli en nihayetinde. Bilgisayardan yüklemek biraz risklidir hocam. Bir şekilde ROM yükleme esnasında kablo çıkarsa cihaz açılmaz. Edl moda sokup öyle ROM yüklemeniz gerekir. Teknik servisler bunu 300 ile 700 lira arasında yapıyor. O yüzden TWRP kullanmanızı öneririm.
Yine de yapmak istiyorsanız eğer şöyle anlatayım.
1- Videodaki ROM dosyasını indireceksiniz.
2- Cihazı fastboot moda alacaksınız.
3- Bilgisayara gerekli sürücüleri indireceksiniz.
4- Telefonu bilgisayara bağlayacaksınız.
5- İndirdiğiniz ROM dosyasında BAT uzantılı bir dosya olacak onu çalıştıracaksınız ve otomatik olarak yükleme başlayacak.
Mi Flash tool olmadan yüklenebiliyor bu tür modlu ROM'lar.
Mtk işlemcilerde Bootloader açıp kapatılabiliyor ben açtım kapadığımda telefon açılmadı "system has been destroyed" yazısı çıktı sonra Bootloaderı geri açtım ve telefon düzeldi

Recovery moda mı atar? Kendimde 2 kere rom atarken kablo çıkarmışlığım var ikisinde de telefon brick oldu ve edl mod dışında telefon hiçbir tepki vermedi. Bende biliyorum recovery modun ne işe yaradığını. Siz mi flash tool kullanarak rom atmadan mı bahsediyorsunuz?
Ben de çok ROM attım kardeşim. Ve bir kaç kere yanlışlıkla kablonun çıktığı oldu. Böyle durumlarda ya Recoverye attı ya da Splash ekranından sonra bootloopa düştü. Hiçbirinde brick olmadı.

Hocam öncelikle o telefonda istediğinizi yapın öyle aman aman bir performans farkı olmayacak. İşlemci belli, depolama birimi belli en nihayetinde. Bilgisayardan yüklemek biraz risklidir hocam. Bir şekilde ROM yükleme esnasında kablo çıkarsa cihaz açılmaz. Edl moda sokup öyle ROM yüklemeniz gerekir. Teknik servisler bunu 300 ile 700 lira arasında yapıyor. O yüzden TWRP kullanmanızı öneririm.
Yine de yapmak istiyorsanız eğer şöyle anlatayım.
1- videodaki ROM dosyasını indireceksiniz.
2- cihazı fastboot moda alacaksınız.
3- bilgisayara gerekli sürücüleri indireceksiniz.
4- telefonu bilgisayara bağlayacaksınız.
5- indirdiğiniz ROM dosyasında BAT uzantılı bir dosya olacak onu çalıştıracaksınız ve otomatik olarak yükleme başlayacak.
Mi Flash tool olmadan yüklenebiliyor bu tür modlu ROM'lar.

Hocam Mi Flash tool da olmuyor ve BAT uzantılı bir dosya yok TWRP üzerinden yapılabilir mi?

Geri
Yukarı