Bilgisayar ilk açıldığında BIOS'a atıyor

Arkadaşlar sorunumu bu videoda çok kısa şekilde anlattım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bilgisayarı kapatıp fişten çekmeden tekrar çalıştırdığında da aynı sorun devam ediyor mu?

Hayır devam etmiyor.
F5'e basıp resetledim ve profil 1'i seçtim en sonda kaydetip çıktım ama kaydedilmemiş gözüküyor ve sorun devam ediyor.

Yani benim görüşüme göre, eğer fişten çekmeden tekrar açtığında ayarların kayıt edilmiş bir şekilde yani sorunsuz bir şekilde açılıyorsa BIOS pili bitmiş olabilir. BIOS bilgisayar fişten çektiğinde güçten kesildiği ve pili olmadığı için ayarları sıfırlıyor olabilir.

Hayır devam etmiyor.
F5'e basıp resetledim ve profil 1'i seçtim en sonda kaydetip çıktım ama kaydedilmemiş gözüküyor ve sorun devam ediyor.

O zaman PSU sartelini kapatin. Ardından BIOS pilini çıkarın, güç düğmesine 10-15 saniye basılı tutun. Sonrasında xmpyi açıp kaydedin.

Arkadaşlar dediklerinizi yaptım ama hala kaydedilmemiş gözüküyor ve sorun devam ediyor.
Bilgisayarı daha 2 ay önce topladım pili nasıl bitebilir?
Pil dandik ise bitebilir. Kontrol etmenizde fayda var. Avometreniz var ise pili çıkarıp ölçebilirsiniz. Yada yakınınızda elektronikçi yada elektrikçi var ise onlar ölçebilir pil dolu mu boş mu.

Geri
Yukarı