Bilgisayar ilk açıldığında internete bağlanmıyor

• Konuyu başlatan ZyL
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 22
  • Görüntüleme 611

ZyL

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayarı ilk açtığım da internete bağlanmıyor fakat açıp kapatınca geri geliyor. Bunun çözümü var mıdır? İlk açtığım zaman hiç algılamıyor Ethernet kablosunu.

Bilgisayarı kapatmaya gerek yok. Sağ alttan internet simgesine tıklayıp ağ ve internet ayarlarını açın. Çıkan pencerede bağdaştırıcı seçeneklerini değiştire basın. Çıkan klasörde üstünde Ethernet yazan simge olur. Devre dışı olduğunda oradaki simgenin ekranı gri olur, aktif iken mavi.

PC başlarken otomatik devre dışı mı bırakıyor önce onu anlayalım. PC açıldığında ve internet olmadığında ilk oraya bakın ki durumu ne onu anlayalım. Eğer mavi ise üstüne sağ tıklayıp devre dışı bırakalım ve tekrar etkinleştir yapalım, bu şekilde net geliyor mu bir deneyelim.

Onlara baktım ama kabloyu algılamıyor hiçbir şekil de sadece Wi-Fi gösteriyor.

Bilgisayarı kapatmaya gerek yok. Sağ alttan internet simgesine tıklayıp ağ ve internet ayarlarını açın. Çıkan pencerede bağdaştırıcı seçeneklerini değiştire basın. Çıkan klasörde üstünde Ethernet yazan simge olur. Devre dışı olduğunda oradaki simgenin ekranı gri olur, aktif iken mavi.

PC başlarken otomatik devre dışı mı bırakıyor önce onu anlayalım. PC açıldığında ve internet olmadığında ilk oraya bakın ki durumu ne onu anlayalım. Eğer mavi ise üstüne sağ tıklayıp devre dışı bırakalım ve tekrar etkinleştir yapalım, bu şekilde net geliyor mu bir deneyelim.

Bence konuyu bir daha okuyun derim çoğunlukta böyle bir sorun yoktur çünkü.

Bilgisayarı ilk açtığım da internete bağlanmıyor fakat açıp kapatınca geri geliyor. Bunun çözümü var mıdır? İlk açtığım zaman hiç algılamıyor Ethernet kablosunu.

Bilgisayarın modeme uzak bir yerdeyse böyle olması normal. Eğer değilse Wi-Fi ağından çıkıp tekrar bağlandıktan sonra otomatik olarak bağlanı etkinleştirin ve bilgisayarı yeniden başlatın. Bu yöntem de olmazsa BIOS güncelleyebilirsin tam emin değilim ama araştırman lazım.

Siz daha iyi çözmüşsünüz hocam elinize sağlık.

Bilgisayarın modeme uzak bir yerdeyse böyle olması normal. Eğer değilse Wi-Fi ağından çıkıp tekrar bağlandıktan sonra otomatik olarak bağlanı etkinleştirin ve bilgisayarı yeniden başlatın. Bu yöntem de olmazsa BIOS güncelleyebilirsin tam emin değilim ama araştırman lazım.

Siz daha iyi çözmüşsünüz hocam elinize sağlık.

Wi-Fi ile bağlanmıyorum ki hocam kablo ile bağlıyorum.

Kabloyu algılamıyorsa sıkıntı ya anakartta veya modem portundadır. Benim PC bazen kabloyu otomatik olarak algılamaz. Bu sebepten dolayı hemen port değiştiririm algılar.

Hocam ilk açtığım da bilgisayarı anakart da turuncu ışık yanar ama hiç yanmıyor kapatıp açıyorum yanmaya başlıyor BIOS güncellememi önerir misiniz?

Bir katalog resetleyelim bakalım işe yarayacak mı.

CDM komut istemini yönetici olarak açalım. Şu komutu girip enter yapalım. Bilgisayarı yeniden başlatalım. Eğer faydası olmaz ise BIOS güncellemesine bakalım. Boşluklara dikkat edin.

netsh winsock reset

Geri
Yukarı