Bilgisayar ilk açılışta açılmıyor

canerosman

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, bilgisayarım hiçbir zaman ilk açılışta açılmıyor. Windows ekranında dönen şeyin orada takılıyor. Ardından PC'yi kapatıp açtığımda bu sorun düzeliyor. Bazen ise hiç görüntü alamıyorum. Acaba sorun neden kaynaklanıyor olabilir? Ayrıca bugün durduk yere çeşitli BSoD hataları aldım.

Depolama birimin hard disk ya da SSD de sorun olabilir bunu anlaman için bence en iyi yöntem BIOS ayarlarını varsayılanlara döndür + depolama birimi değişme şansın varsa değiş atıyorum 2 tane SSD kullanıyorsun 1 de kurulu Windows'un 2'ye kur öyle dene olmadı sıfırdan bir format at bir görmüş olursun saptamış olursun.

Aynı sorun bende de vardı ve nedenini çözemedim.
En kestirme yol önce ekran kartıysa eğer diğer portları denemen lazım varsa elinde kablo felan..

Depolama birimin hard disk ya da SSD de sorun olabilir bunu anlaman için bence en iyi yöntem BIOS ayarlarını varsayılanlara döndür + depolama birimi değişme şansın varsa değiş atıyorum 2 tane SSD kullanıyorsun 1 de kurulu Windows'un 2'ye kur öyle dene olmadı sıfırdan bir format at bir görmüş olursun saptamış olursun.

HDD'm daha yeni 1 ay falan oldu alalı ondan kaynaklı olabileceğini düşünmüyorum aslında. Ama PC'm açılırken hiç overclock yapmamama rağmen overclock failed diyordu.

Ben de aynı problemi yaşadım, bana olmasının nedeni ise driver güncelleyen program indirmiştim ondan dolayı bozmuştu. Benim de senin ki gibi oluyordu format attım çözüldü.

Yeni konular

Geri
Yukarı