Bilgisayar ilk açılışta büyük bir uğultu sesiyle açılıyo

Electra

Centipat
Öncelikle şu şekilde açıklamak istiyorum. Bilgisayarı gece 11'i gibi işim bittiğin de kapatıyorum, ardından ertesi günün sabahı açıyorum ve gayet düzgün açılıyor hiç bir sorun yok ancak aşırı yüksek sesle böyle uğultu sesi gibi, sanki fanlar son derece hızda dönüyormuş gibi çalışıyor. Sıvı soğutucunun fan hızlarına baktım onlarla alakalı değil, bu ses direk PSU'dan geliyormuş gibi.

Bilgisayarı 3-4 defa kapatıp yeniden açınca bu ses kesiliyor, işin ehli birisi varsa ben bir türlü anlayamadım bu ses neden olur nasıl çözeriz?

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU fanının kalibrasyon ayarı bozulmuş olabilir. Eğer öyleyse, ilerleyen zamanlarda iyice ses yapacaktır ve bozulacaktır.

PSU sikintisi gibi duruyor. Fan bozulmuştur. Garanti varsa hemen gönderin yoksa yeni bir PSU almanızı tavsiye ederim.

Normalde her bilgisayarin ilk açılışında fanlar %100 güç ile çalıştığından V8 motoru gibi ses çıkarır 3-4 sn ama PSU’da sıkıntı olduğunu düşünüyorsanız değiştirin o işin şakası olmaz.

1 PSU için tüm sistemi riske sokmayın bence garantiye gönderin eğer garantisi bitmiş ise ona benzer başka bir PSU alın.(tamire bir bilgisayarcıya götürmeyin dahada bozuyorlar)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı