Bilgisayar internet hızını tam olarak kullanmıyor

B12A681F

Hectopat
Merhaba, ethernet bağlı bigisayarımda IDM ve utorrent ile indirme yaptığımda internet hızım her ikisinde de 500kbps civarlarında seyrediyor (15 saat önce 1000KBPS'di).
Ama notebook Wi-Fi'si ile bu değer 1000KBPS ve buna ek olarak modem arayüzünde bir şey indirdiğimde 1000KBPS yazıyor ama değerler öyle değil yani, ethernet bağlı bilgisayar değerleri tam olarak kullanmıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arka planda modeme bağlı başka bir kaynak hızı kesiyor olabilir veya kaynaklar tam hız veremiyor olabilir herkeste telefon var belli bir kullanım var bu hızı etkiler internet trafiği oluyor sonuçta ha bir de Windows güncelleme indiriyor olabilir en basiti torrenti komple kapat IDM kapat arka planda çalışmasın modeme bağlı cihazların bağlantısını kes sadece bilgisayar bağlı kalsın Speed teste gir test et interneti.
Sonuçları görürsün.

Farklı bir ethernet kablosuyla denediniz mi? Bilgisayarınızda Wireless kart varsa bir de Wi-Fi ile bağlanarak veya aynı ethernet kablosunu laptopunuza bağlayarak deneyebilir misiniz?
Farklı ethernet kablosunda denedim aynı durum etherneti laptop'a takmayı deneyecem.
Arka planda modeme bağlı başka bir kaynak hızı kesiyor olabilir veya kaynaklar tam hız veremiyor olabilir herkeste telefon var belli bir kullanım var bu hızı etkiler internet trafiği oluyor sonuçta ha bir de Windows güncelleme indiriyor olabilir en basiti torrenti komple kapat IDM kapat arka planda çalışmasın modeme bağlı cihazların bağlantısını kes sadece bilgisayar bağlı kalsın Speed teste gir test et interneti.
Sonuçları görürsün.
Hepsini önceden yaptım ağdaki herkesi engelledim, Windows güncelleme indirmiyor test ettim durum aynı malesef.
Sürücülerinizi kontrol edin belki problem sürücülerden kaynaklanıyordur.
Önceden denedim işe yaramadı malesef.

Farklı ethernet kablosunda denedim aynı durum etherneti laptop'a takmayı deneyecem.

Hepsini önceden yaptım ağdaki herkesi engelledim, Windows güncelleme indirmiyor test ettim durum aynı malesef.

Önceden denedim işe yaramadı malesef.
Hocam çözebildin mi? aynı sorun bendede var şuan

Yeni konular

Geri
Yukarı