YouTube İnternet Hızını Tam Kullanmıyor

Batuhan Özkan

Hectopat
Makaleler
4
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Meslek
Üniversite / Bilgisayar Programcılığı
Merhabalar;

Sorunum aslında biraz tuhaf TürkTelekom 50Mbit 2Upload tarifesini kullanıyorum,fakat YouTube üzerinde herhangi bir video izlerken sürekli takılmalar gerçekleşiyor. NetLimiter adlı programı kurup değerlere baktığımda maksimum 141 KB/s hızını görüyorum. O an speedtest ile hız testi yaptığımda iser 44Mbit hız alıyorum.

Yani özetle problem nedir ?

Ekleme:Netlimiter üzerinde herhangi bir hız kısıtlama yoktur hepsi kapalıdır. Zaten açık olsa idi Speedtest ile o hızı alamazdım.

hız4.png

hız3.png

Merhabalar;

Sorunum aslında biraz tuhaf Türk Telekom 50Mbit 2Upload tarifesini kullanıyorum, fakat YouTube üzerinde herhangi bir video izlerken sürekli takılmalar gerçekleşiyor. NetLimiter adlı programı kurup değerlere baktığımda maksimum 141 KB/s hızını görüyorum. O an Speedtest ile hız testi yaptığımda iser 44Mbit hız alıyorum.

Yani özetle problem nedir?

Ekleme: Netlimiter üzerinde herhangi bir hız kısıtlama yoktur hepsi kapalıdır. Zaten açık olsa idi Speedtest ile o hızı alamazdım.

Eki Görüntüle 141408
Eki Görüntüle 141407

Bu sıkıntı bende de var. Bunun bir çözümü var mıdır acaba?

Merhabalar;

Sorunum aslında biraz tuhaf TürkTelekom 50Mbit 2Upload tarifesini kullanıyorum,fakat YouTube üzerinde herhangi bir video izlerken sürekli takılmalar gerçekleşiyor. NetLimiter adlı programı kurup değerlere baktığımda maksimum 141 KB/s hızını görüyorum. O an speedtest ile hız testi yaptığımda iser 44Mbit hız alıyorum.

Yani özetle problem nedir ?

Ekleme:Netlimiter üzerinde herhangi bir hız kısıtlama yoktur hepsi kapalıdır. Zaten açık olsa idi Speedtest ile o hızı alamazdım.

Eki Görüntüle 141408
Eki Görüntüle 141407

Aynı sorun ben de dahil olmak üzere birçok internet kullanıcısında var. Daha önce Technopat Sosyal'de İSS lerin genel trafiği rahatlatmak adına YouTube'ye getirdikleri bir sınırlandırma olduğunu okumuştum ancak ne kadar doğrudur bilemiyorum. Niketim yazan kişi herhangi bir kaynak göstermemişti yazdıkları ile ilgili.

Ayrıca şöyle bir durum da var; bazen herhangi bir kanal YouTube video yüklediğinde, belirli olmayan bir süre boyunca video sadece 360p ya da 1080p gibi belirli çözünürlüklerde erişilebilir oluyor. Buradan yola çıkarsak YouTube'nin kendi içerisinde bir sıkıntı olduğu sonucuna varabiliriz.

Söylediklerime ek olarak, kullandığın tarayıcıyı değiştirip başka bir tarayıcı ile aynı videoyu oynatmayı denemediysen denemeni öneririm. Sorun Chrome'de olabilir.

İyi sosyaller.

Aynı sorun ben de dahil olmak üzere birçok internet kullanıcısında var. Daha önce Technopat Sosyal'de İSS lerin genel trafiği rahatlatmak adına YouTube'ye getirdikleri bir sınırlandırma olduğunu okumuştum ancak ne kadar doğrudur bilemiyorum. Niketim yazan kişi herhangi bir kaynak göstermemişti yazdıkları ile ilgili.

Ayrıca şöyle bir durum da var; bazen herhangi bir kanal YouTube video yüklediğinde, belirli olmayan bir süre boyunca video sadece 360p ya da 1080p gibi belirli çözünürlüklerde erişilebilir oluyor. Buradan yola çıkarsak YouTube'nin kendi içerisinde bir sıkıntı olduğu sonucuna varabiliriz.

Söylediklerime ek olarak, kullandığın tarayıcıyı değiştirip başka bir tarayıcı ile aynı videoyu oynatmayı denemediysen denemeni öneririm. Sorun Chrome'de olabilir.

İyi sosyaller.

Farklı tarayıcılarda, farklı bilgisayarlarda, farklı ağlarda denemeler yaptım fakat bir sonuca varamadım 1Gbit hızı olan server'da bile kasmalar yaşıyorum siz düşünün ama genelde olan birşey sadece VPN ile çözüme ulaşıyorum.

Aynı sorun bende de var Firefox kullanıyorum. Adblock'tan kaynaklı olacağını düşünüyorum ama Adblock'u kaldırırsak da internet çöplüğe dönüşüyor. Çözüm var mıdır?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı