Bilgisayar internete bağlanmıyor

Furkan Demirkıran

Kilopat
Sosyal Tayfı
HDD bozulduğu için Notebook HDD kullanıyorum artık. Windows 8.1 kullanıyordum, şimdi ise Windows 7 kullanıyorum. Tekrardan Windows 8.1 yapacağım, ama internet bağlı değil anlayamadım.
20191013_003912.jpg
20191013_003901.jpg
20191013_003934.jpg

20191013_005438.jpg

Son düzenleme:
Bilgisayarım üzerine sağ tıklayıp özelliklere basın. Ardından solda 4 alt menü göreceksiniz. En üstte bulunan aygıt yöneticisini açın. Gelen pencere (aygıt yöneticisi)'den ağ bağdaştırıcalı adlı alt başlığa tıklatın. Ardından gelen internet kartınız olacaktır. Sağ tıklayıp ''etkinleştir'' butonu var mı diye kontrol edin var ise tıkladığınızda düzelecektir. Bilinmeyen aygıt olarak başlık görüyorsanız anakartınızın sitesinden sürücüleri indirmeniz gerekiyor. Tabiki burası işin yazılım kısmı. Bir de donanım kısmını kontrol etmenizi öneririm. Yani imkanınız var ise bir de farklı kablo takmayı deneyin.

Bilgisayarım üzerine sağ tıklayıp özelliklere basın. Ardından solda 4 alt menü göreceksiniz. En üstte bulunan aygıt yöneticisini açın. Gelen pencere (aygıt yöneticisi)'den ağ bağdaştırıcalı adlı alt başlığa tıklatın. Ardından gelen internet kartınız olacaktır. Sağ tıklayıp ''etkinleştir'' butonu var mı diye kontrol edin var ise tıkladığınızda düzelecektir. Bilinmeyen aygıt olarak başlık görüyorsanız anakartınızın sitesinden sürücüleri indirmeniz gerekiyor. Tabiki burası işin yazılım kısmı. Bir de donanım kısmını kontrol etmenizi öneririm. Yani imkanınız var ise bir de farklı kablo takmayı deneyin.
Böyle gözüküyor.
15709176420946410519320658325725.jpg

HDD bozulduğu için Notebook HDD kullanıyorum artık. Windows 8.1 kullanıyordum, şimdi ise Windows 7 kullanıyorum. Tekrardan Windows 8.1 yapacağım, ama internet bağlı değil anlayamadım.
Eki Görüntüle 447651Eki Görüntüle 447652Eki Görüntüle 447650
Eki Görüntüle 447658
Şunu indirip kurabilirmisin. Format atıldığında Realtek Ethernet Driver'ın manuel kurulması gerek, yoksa internet bağlantısı olmaz.

Start menüye tıkla ve şunu yaz ''dxdiag''

Ardından enter a bas. Resim 1'deki uyarı gelince ''Evet''e bas. Ardından resim 2 deki işaretlediğim yer anakartının modelidir. Bu modele göre telefon yahut imkanın varsa başka bir cihazdan siteye gireceksin. Sitede support ya da driver gibi bir başlık göreceksin. O başlıktan ''ethernet'' yazan sürücüyü bulup manuel olarak indireceksin. Ardından kurulumu yaptığında internetin gelecektir.
Driver Pack Solutions adlı uygulamayı indirip kurulu olmayan bütün driver'larını tek sefer hızlı bir biçimde kurabilirsin hocam.
Hele bir interneti ayarlasın da 8 Gb programı öyle indirsin :D
Şunu indirip kurabilirmisin. Format atıldığında Realtek Ethernet Driver'ın manuel kurulması gerek, yoksa internet bağlantısı olmaz.
Ağ denetleyicisinin Realtek olduğu kanaatine nereden vardınız çok merak ettim hocam :D

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    338,9 KB · Görüntüleme: 151
  • 2.png
    2.png
    248,1 KB · Görüntüleme: 164

Yeni konular

Geri
Yukarı