Bilgisayar iş yeri açma

Hemhal

Femtopat
Merhaba, başlıkta da belirttiğim gibi; bilgisayar ve diğer eletronik ürünlerin satışını yapacağım, ilk etapta belli bir seviyeye kadar onarım vs yapabileceğim iş yeri açmayı düşünüyorum. Bu konuda her türlü öneri ve bilgi desteğine ihtiyacım var. Başlıca merak ettiğim şeyler şunlar;
*Kosgeb destek verir mi?
*Alacağım bilgisayar parçalarını, bileşenleri toptan olarak veya tek tek nereden en uygun şekilde temin edebilirim?
*Belgelerim tamamsa ne kadar sürer açmak?
-Teşekkürler.

Bu soruların cevabını halen bulamadıysan ve burada soruyorsan büyük batarsın kardeş. Sermayen varsa dikkatli harcamanı tavsiye ederim yoksa kuracağın işte harcanırsın.

Misal bilgisayar parçaları. Gerekirse bit pazarları ve hurdacılarla bile kontağın olacak. Diğer bilgisayarcı adı altındaki esnaflarla bağlantın olacak. Kimse bunları söylemez burada sana. Uzun işler. Onarım olayına hiç girmiyorum orta düzey onarım için gerekli alet edevatlar bir ton para. Kosgeb'i bilmiyorum bakmak lazım.

Bu soruların cevabını halen bulamadıysan ve burada soruyorsan büyük batarsın kardeş. Sermayen varsa dikkatli harcamanı tavsiye ederim yoksa kuracağın işte harcanırsın.

Misal bilgisayar parçaları. Gerekirse bit pazarları ve hurdacılarla bile kontağın olacak. Diğer bilgisayarcı adı altındaki esnaflarla bağlantın olacak. Kimse bunları söylemez burada sana. Uzun işler. Onarım olayına hiç girmiyorum orta düzey onarım için gerekli alet edevatlar bir ton para. Kosgeb'i bilmiyorum bakmak lazım.
Kral şöylede bir şey var günümüzde tamir diye bir şey kalmadı tamir=parça değişimi oldu en fazla kondansatör değiştiriyorlar formata 50-100TL alıyorlar SSD takmak meslek gibi olmuş (yani çok zor bir işmiş gibi 300TL olan SSD'yi 600TL'ye takıyor 300TL'de takma parası alıyorlar) 2009 2010 çıkışlı ekran kartlarına 300-400TL istiyorlar ekran kartlarına özellikleri ile değil VRAM leri ile hitap ediyorlar. Velhasıl bilgisayarcı olunur. Tamir malzemelerini de almaya gerek yok diye düşünüyorum. Ben Konya' da yaşıyorum bir sürü bilgisayarcı var hepsi de dediğim gibi.

Velhasıl bilgisayarcı olunur.
Bu anlattığın bilgisayarcılık değil dolandırıcı fırsatçlık. Konya'daki değil ülkedeki bilgisayarcı adı altındakilerin %99'u maalesef böyle bu şekilde. Bir çakallık yapıp bu yöntemlerle para kazanmaya kalksa bile açacağı dükkana, alacağı malzemelere ve aylık faturalara vereceği miktardan fazla kazanması lazım. Kosgeb'i sual etmesinden elinde yeterli yatırım miktarının olmadığı anlaşılıyor yaşı küçük bir kardeşimiz ise devletten yardım alıp bir şeyler yapmak istiyor ama bilmiyor ki devlet bunu umursamaz, umursasa bile verdiği parayı battıktan sonra parça parça geri alacak. Basit bir iş gibi görünse de detaya inersen ciddi bir iş. Mahkeme önünde hesap vermek var.

Yeni konular

Geri
Yukarı