Bilgisayar ışıkları yanıyor fanlar dönüyor görüntü yok

spikespiegel104

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar,
dün akşam hiçbir sorun olmadan bilgisayarı kapadım ve yattım. Uyandığımda bilgisayarı açtım ve görüntü gelmiyor. Bilgisayarımın normalde kapalıyken klavye ışığı yanardı sabah yanmıyordu açtığımda ise yandı fakat kulaklık ve mouse ışığı yanmadı.

Ondan sonra ekran kartını çıkartıp HDMI ile onboarddan görüntü almaya çalıştım yine bir sonuç yok. Ramleri çıkartıp taktım yine bir sonuç değişmedi. Sinyal yok hatası bile yok dümdüz simsiyah bir ekran her yer çalışıyor sıvı soğutma ekran kartı hepsinin ışığı yanıyor.

Tek garip ve farklı olay eskiden elektrik gittiğinde veya psuyu düğmeden kapattığımda bilgisayarı açarken 1 saniye açılıp kendini kapayıp tekrar açıyordu bu olay artık olmuyor.

Acaba sorun neyden kaynaklanıyor sizce? kafayı yemek üzereyim

Merhabalar,
dün akşam hiçbir sorun olmadan bilgisayarı kapadım ve yattım. Uyandığımda bilgisayarı açtım ve görüntü gelmiyor. Bilgisayarımın normalde kapalıyken klavye ışığı yanardı sabah yanmıyordu açtığımda ise yandı fakat kulaklık ve mouse ışığı yanmadı.

Ondan sonra ekran kartını çıkartıp HDMI ile onboarddan görüntü almaya çalıştım yine bir sonuç yok. Ramleri çıkartıp taktım yine bir sonuç değişmedi. Sinyal yok hatası bile yok dümdüz simsiyah bir ekran her yer çalışıyor sıvı soğutma ekran kartı hepsinin ışığı yanıyor.

Tek garip ve farklı olay eskiden elektrik gittiğinde veya psuyu düğmeden kapattığımda bilgisayarı açarken 1 saniye açılıp kendini kapayıp tekrar açıyordu bu olay artık olmuyor.

Acaba sorun neyden kaynaklanıyor sizce? kafayı yemek üzereyim
Sorun belki anakarttan olabilir. BIOS pilini çıkartıp takmayı denediniz mi ? Yaptığın bir ayardan dolayıda olabilir.

Anakart yanmış olabilir. Aynısını yaşadım, fanlar dönüyordu ancak ekran USB ler filan yoktu. Allahtan anakartı yeni almıştım doğrudan iade ettim.

Bilgisayara bağlı olan monitör kablonuzu çıkarıp monitörünüzü açınız eğer ekranda monitör sinyal yok tarzında bir yazı varsa monitör sağlamdır. Onboard olarak denediğinizde de görüntü gelmediyse cipsetle ilgili veya işlemci ile ilgili bir arıza olcağını düşünüyorum. Aynı problemi yaşamışdım ancak onboard yokdu bende cipset yanmış dediler anakart değiştirmek zorunda kalmıştım.

Belki çok garip gelecek ancak aynısı başıma geldiğimde nasıl çözdüğümü anlatayım.

Ben de sizin gibi onboard GPU'dan görüntü alamamış, ramleri, GPU, CPU vs anakartta ne takılıysa çıkartıp tekrar takmıştım ve çözememiştim.

Sonra güç kablolarını sırasıyla çıkarttım ve sorun devam ediyordu.

En sonunda fark ettim ki, tek çıkartmadığım kasanın ön paneline gelen reset, power, HDD ışığı gibi kablolardı. Son çare olarak umutsuzca bu kabloları çıkartıp taktım ve bingo, görüntü geldi.

Çözdükten sonra araştırdım ki, bu yaşanabilen bir durummuş. Statik elektrik kaynaklı olma ihtimali var.

Tavsiyem sırayla benim geçtiğim yollardan geçip son çare kasa bağlantı soketlerini çıkartıp takın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı