Çözüldü Bilgisayar ısınınca kilitleniyor ve ekran tek renk oluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Sefer18

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Herkese selamlar.
Yine ilginç bir problem ile karşınızdayım. Bilgisayarımda oyun oynarken özellikle GPU haliyle ısınıyor. Değerler 70-80 derece arasında oynuyor. Ve bilgisayar sıcak haldeyken bir anda sistem kilitleniyor, ekran tek renk oluyor ve cızırtı gibi bir ses geliyor. Artık gerçekten çok canımı sıkmaya başladı. Bilgisayarımdan memnunum ama bir Valorant maçını bile doğru düzgün oynayamıyorum.

-Temiz Windows kurulumu bu problemi çözmedi arkadaşlar.
-Tüm güncellemeleri yapıyorum.
-Modifiyeli veya korsan Windows kullanmıyorum.
-GPU aşırı ısınmasın diye Radeon ayarlarından FPS limiti koydum ama çözmedi.
-GPU sürücüsü güncel.
-Ses sürücüsünden şüpheleniyorum ama emin değilim.

Yardımcı olacak herkese şimdiden çok teşekkür ederim.

Sistem:
Intel i3-9100F
Gigabyte RX570 4 GB.
Crucial Ballistix 8 GB 3000MHz DDR4.
MSI H310M PRO-VDH Plus.
240GB SanDisk SSD.
2 TB WD HDD.
550W 80p Silver PSU.

Son düzenleyen: Moderatör:
Temizlik yapman lazım ve kasayı ferah biyere koy.
İlginiz için teşekkür ederim ama zaten kasam oldukça temiz ve gayet ferah bir yerde.
Uzun bir aradan sonra problemi çözdüm arkadaşlar. Aslında o kadar basit bir sebeptenmiş ki. Kasaya 3 tane daha fan taktım yine düzelmedi. Bugün oyunda yük altında iken fanların aşırı yavaş çalıştığını gördüm. Radeon Software'den baktığımda fanların ~800rpm ile döndüğünü gördüm. Hemen oradan bir fan ayarı yaptım ve kart gerçekten kendine geldi. İlk iki dakikada ~80 dereceleri gösteren kart şimdi yük altında ~70 derecelerde geziyor. Umarım aynı sorunu yaşayan başka birisi varsa yardımcı olabilmişimdir.
Çözüldü olarak işaretlerseniz sevinirim. 🙂

Son düzenleme:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı