Bilgisayar işlemcisi beynin işlemcisinden daha güçlü

Yazım hatam yüzünden özür dilerim. Telefon ile konuşurken yazdım. Fikir edinmeleri imkansız. İnsanlar okuduklarından ana düşünce, ana konu ve duygu çıkartırlar ama makinelerin böyle bir şey yapması imkansız.
Kesinlikle imkansız değil. Mümkün ve gerçekleşiyor.
"Bilgi" ve "sayar" kelimelerinden oluşan bir nesneyi bütün yaşamsal fonksiyonları mükemmel bir şekilde denetleyen ve dengeyi sağlayan beyin ile sırf hızlı bir matematik işlemini yapamadığı için kıyaslamak... Sonuç: Bilgisayar bizden daha güçlü(!)
Bir insan sperm hücresinin içinde bile 800 MB civarında veri var ve milyonlarca sperm atıyorsunuz beyin hücrelerini siz hesap edin. Kaldı ki bu kadar önemli bir aktarımı dahi(sperm üretimi-mayoz) onlarca yöntem ile güvenli bir şekilde yavaşça gerçekleştiriyor olması bilgisayarlardan salak olduğunu gösterir(!)

Şu an öyle olsa bile bu ara kapanıyor. Bilgisayarlar bir gün insan beyninden daha zeki hatta milyonlarca kat daha iyide olabilecektir. En azından şu anki insan beyninden.

Son düzenleme:
Günümüz Bilgisayarlarlarından bile daha yüksek çözünürlüklü görüntüler gorebiliyoruz.

Renkler bizde daha canlı.

Ekran kartı gözlerimiz.

Cpu beynimiz.

Ram kalbimiz.

Mide Psu

Sinir sistemi ve geriye kalan bileşenler anakart

Beyinin depolama merkezi SSD

Evet bir bilgisayarız ama işlemcimiz çok gelişmiş deil.

Bana sorarsan beynimiz 1mhz hıza bile ulaşamaz.

Ayrıca 1 çekirdekliyiz bu belli

Ramimiz muhakkak anlayabildiğimiz kapasitedir diye düşünüyorum

Geri
Yukarı