Bilgisayar izleniyor

Hellomyquestion

Decapat
Arkadaşlar selamlar. Yaklaşık 2 hafta önce bir bilgisayar aldım bilgisayarıma hiçbir şekilde erişim izni vermedim, mahalleden birisi bana bilgisayarda neler arattıysam hepsini söyledi yaptığım işlemleri bile, kafayı yemek üzereyim. Bilgisayarda antivirüs olmasına rağmen hiçbir şey yapamıyorum. Bildiğiniz takip ediliyorum. Ne yapılabilir?

Arkadaşlar selamlar. Yaklaşık 2 hafta önce bir bilgisayar aldım bilgisayarıma hiçbir şekilde erişim izni vermedim, mahalleden birisi bana bilgisayarda neler arattıysam hepsini söyledi yaptığım işlemleri bile, kafayı yemek üzereyim. Bilgisayarda antivirüs olmasına rağmen hiçbir şey yapamıyorum. Bildiğiniz takip ediliyorum. Ne yapılabilir?

Herkesin bilgisayarı izleniyor. Ve sözde korunuyor.

Adsız.png

RAT veya Keylogger olma ihtimali var. Kaspersky ile tarama yapınız. Bu süre zarfında internet bağlantınızı kapatınız.
hocam hitman pro ve dediğiniz uygulamayla tarama yaptım bir sıkıntı gözükmüyor
Kurulumu mahalle bilgisayarcısı mı yaptı eğer o yaptıysa sistem RAT veya Keylogger atmış olabilir.
bilgisayarın kurumunu şahsen ben yaptım kimseye yaptırmam format bu durumu çözecek midir kafayı yiyeceğim açığı bulmaya çalışıyorum her şeyimin şifresini değiştirdim ama bir çözüm olmuyor yani instagramım giriş hareketlerine falan baktığımda farklı konumdan giriş yapıldığı gözüküyor nasıl bir şey oluyor anlamıyorum.

Arkadaşlar herkese selam. Sormak istediğim şey bilgisayarımın abim tarafından nasıl izlenebilir olduğu. Adama sürekli benim takıldığım sitelerle ilgili bilgiler veriyorum; bildiğim, arattığım şeyleri öğrenip bana söylüyor. 1-2 kere bilgisayarııma erişmesi oldu, onun harici bir durum söz konusu değil. Aynı ağdan bağlanıyoruz, bunun önüne nasıl geçebilirim? Kaspersky vb antivirüslere baktığımda, herhangi bir virüs bulmuyor. Rica ediyorum yardımcı olun, kafayı yemek üzereyim.

hocam hitman pro ve dediğiniz uygulamayla tarama yaptım bir sıkıntı gözükmüyor

bilgisayarın kurumunu şahsen ben yaptım kimseye yaptırmam format bu durumu çözecek midir kafayı yiyeceğim açığı bulmaya çalışıyorum her şeyimin şifresini değiştirdim ama bir çözüm olmuyor yani instagramım giriş hareketlerine falan baktığımda farklı konumdan giriş yapıldığı gözüküyor nasıl bir şey oluyor anlamıyorum.
Evet, Anti-virusler bir şey bulamıyorsa format atabilirsiniz.

Bilgisayarda TeamViewer tarzı bir uygulama var mı? Varsa silin. Bilgisayara RAT koymuş olsa muhtemelen AV'de çıkardı. RAT denilen olay da bir kısayola trojan gömmek kısacası.

Bilgisayarda TeamViewer tarzı bir uygulama var mı? Varsa silin. Bilgisayara RAT koymuş olsa muhtemelen AV'de çıkardı. RAT denilen olay da bir kısayola trojan gömmek kısacası.

RAT anlamı o değil. RAT (Remote Access Trojan) diye geçen uzaktan komut yürütme ve veri transfer türü olan Trojan virüsüdür.

Eger Google hesabi bilgisayarinda aciksa hesabindan goruyor olabilir. Ben internet tarayicimda annemin hesabını acmistim bir is için. Sonradan fark ettim ki benim Google'da arattigim her şey aninda annemin telefonuna dusuyor Google uygulamasinda. Hesaptan cikinca duzeldi.

Yeni konular

Geri
Yukarı