Bilgisayar jakı görüyor ama mikrofon algılanmıyor

NH3

Decapat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GeForceMX130+8gb ram+1gb ekran kartı
Meslek
Twitch yayıncısı, Freelancer, Canlı hayvan üretimi, ithalatı, ihracatı ve ticareti
Kulaklıktan çıkan ve hem kulaklık kısmını hem mikrofon kısmını birleştiren şeyi kullansam bile sadece mikrofon kısmını taksam da mikrofon gelmiyor. Sürücü yüklemeyi denedim ama olmadı. Bilgisayar jakı okuyor ama mikrofonu okumuyor :/

Son düzenleyen: Moderatör:
Kulaklıktan çıkan ve hem kulaklık kısmını hem mikrofon kısmını birleştiren şeyi kullansam bile sadece mikrofon kısmını taksam da mikrofon gelmiyor. Sürücü yüklemeyi denedim ama olmadı. Bilgisayar jakı okuyor ama mikrofonu okumuyor :/

Mikrofon için ayrı bir jak var diye biliyorum.

Mikrofon için ayrı bir jak var diye biliyorum.

Mikrofon için ve kulaklık için iki jak var kulaklığın kendisinde bende laptop kullandığım için ikisini birden birleştiren bir şey kullanıyorum.

Mikrofon için ve kulaklık için iki jak var kulaklığın kendisinde bende laptop kullandığım için ikisini birden birleştiren bir şey kullanıyorum.

İki jack ayrı olduğu için çalışmayabilir hocam çünkü şöyle denerseniz daha iyi anlayabilirsiniz sıradan bir telefon kulaklığını alıp hoparlör kısmına takınca sadece hoparlör çalışır aynı kulaklığı mikrofon kısmına takarsanız sadece mikrofon çalışır.

Sizin aparat iki tane kablosu olan kulaklığın kablosunu teke mi indiriyor yoksa iki jack girişini mi teke indiriyor.

Vay be aslında driver yükleyince iş bitmiş galiba sadece bilgisayarda mikrofon ayarlarında "izin ver" e basmamışım :D

Geri
Yukarı