Bilgisayar javayı görmüyor

Skyguy

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, bilgisayara intelij idea kurmaya çalışıyorum, ancak programı kurduktan sonra hiçbir şekilde açılmıyor, tepki vermiyor. Bilgisayarıma java jdk'nın son sürümünü indirdim, ancak sorunu yine de çözemedim. Sitesinden test ettiğimde java yüklü değil diyor. Sorunu nasıl çözerim? yardımlarınızı bekliyorum.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    28,9 KB · Görüntüleme: 117
CMD'ye "java" yazdığınızda ne çıkıyor?
Path değişkenini ayarladınız mı?

CMD'ye "java" yazdığınızda ne çıkıyor?
Path değişkenini ayarladınız mı?

Bunlar çıkıyor hocam. javanın son sürümünü denetim masasından kaldırdım, netbeans ile birlikte şuanki sürümünü indirip kurdum netbeansı sorunsuz şekilde kullanıyorum. Ancak intelj yi kaldırıp tekrar yükledim hala açılmıyor tıklıyorum hiçbir tepki yok.
IntelliJ içerisinde Project SDK kısmından Java'nın kurulduğu yeri belirttiniz mi?
programı açıp mı yapmam gerekiyor bu dediğinizi? ne yazık ki program hiçbir şekilde açılmıyor.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    42,8 KB · Görüntüleme: 127
  • Adsız2.png
    Adsız2.png
    4,6 KB · Görüntüleme: 103
Eki Görüntüle 543884
Proje oluştururken "Project SDK" kısmında ne yazıyor.
Hocam programa giremiyorum ki o kısma geleyim. Uygulamayı açıyorum ancak, hiçbir ekran gelmiyor.
Hocam programa giremiyorum ki o kısma geleyim. Uygulamayı açıyorum ancak, hiçbir ekran gelmiyor.
2020 ve 2019 versiyonlarını denedim sonuç aynı
eclipse ide'yide denedim o da sorunsuz çalışıyor ancak bana intelij lazım. eclipse ve netbeans sorunsuz çalışırken intelij çalışmıyor

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı