Çözüldü Bilgisayar kapalı olmasına rağmen kulaklık ve mikrofonun ışığı yanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Boran55

Decapat
Daha fazla  
Başlıkta belirttiğim gibi bilgisayar kapalıyken ekipmanların ışığı yanık kalıyor. Bunun sebebi bilgisayarın kapalı olmasına rağmen USB'ye güç gitmesi diye düşünüyorum. Bunu da BIOS'tan kapatmanın bir yolu vardı ama tam hatırlamıyorum. Yardımınızı bekliyorum.
Ana kartım: Gigabyte A520M h

Yanlış bilgilendirmeyeyim ama bildiğim kadarıyla statik elektrikten kaynaklı bir durum bu. Kasadan güç kablosunu çıkartıp 4-5 defa Power tuşuna bastığınız zaman statik elektriğini almış olursunuz.

Yanlış bilgilendirmeyeyim ama bildiğim kadarıyla statik elektrikten kaynaklı bir durum bu. Kasadan güç kablosunu çıkartıp 4-5 defa Power tuşuna bastığınız zaman statik elektriğini almış olursunuz.
Bunu bilgisayarı her kapadığımda tekrarlamam mı lazım? Eğer öyleyse benim çıkartmama istemememin sebebi her gün tak-çıkar yapıp usb ye zarar vermemek.

Anakartla alakalı. Eski anakartımda böyle bir problem vardı, hatta klavye tuşlarına basınca ışıkları yanıyordu devamlı. Fakat anakart değiştirdim, bağlı olan bütün aygıtların gücünü kesiyor.
Bende de böyle hocam. Anakarttan dolayı diye düşünüyorum. İnternetten bios üzerinden usb ye giden elektriğin kesilebileceğini öğrendim. Ama tam olarak nası yapacağımı bulamadım.

Bende de böyle hocam. Anakarttan dolayı diye düşünüyorum. İnternetten bios üzerinden usb ye giden elektriğin kesilebileceğini öğrendim. Ama tam olarak nası yapacağımı bulamadım.
ERP ayarı fakat ben de işe yaramamıştı.

Hangi seçeneğe tıklamam lazım hocam?

Ayarı etkinleştirdim,bir deneyip geliyorum.
Artık ışık yanmıyor çok teşekkürler.

Dosya Ekleri

• 20220917_111151.jpg
    20220917_111151.jpg
    219,2 KB · Görüntüleme: 33
  • 20220917_111646.jpg
    20220917_111646.jpg
    72,1 KB · Görüntüleme: 25

Geri
Yukarı