Bilgisayar kapalıyken Cooler Master MWE 750W PSU'dan ses geliyor

WhyMeBro

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Bugün garip bir olay oldu. Soru çözüyordum, bir anda bilgisayardan ses gelmeye başladı. Böyle tiz sesi gibi bir şey. Bilgisayar kapalı bu arada. Bu sorunu nasıl düzeltebilirim? Bu bir sorun mu?

PSU: Cooler Master MWE 750W 80+ Bronze v2.

Sesin cinsine gore değişir. Eğer fandan geliyorsa ses coil whine dediğimiz olay vardır. Ses zamanla artabilir ve fan arızası yaşayabilirsiniz. Elektrik donanımıyla ilgili bir ses ise direkt servise veya uzmanına gösterin.

Sesin cinsine gore değişir. Eğer fandan geliyorsa ses coil whine dediğimiz olay vardır. Ses zamanla artabilir ve fan arızası yaşayabilirsiniz. Elektrik donanımıyla ilgili bir ses ise direkt servise veya uzmanına gösterin.
Hocam yani gücü verince. Daha doğrusu prizden gücü verince bu ses çıkıyor. O zaman servise mi gitmesi gerekiyor PSU'nun?

BIOS'tan ErP ayarını değiştirmeyi dene. Sistem kapalı olsa da bazı donanımlara PSU güç verdiği için o ses çıkıyor olabilir.
Hocam mesela uyku moduna girince bilgisayar sadece güç tuşuyla açılıyor. Yanılmıyorsam bu ErP açık iken oluyordu. Bunu kapatayım mi? Bana garip gelen şey şu:
Yani hiçbir ayar değiştirmeden bir anda gelmeye başlaması.

Yani hiçbir ayar değiştirmeden bir anda gelmeye başlaması.

Şu mesajı okuyabilirsin.
ErP Ready, sistem kapalıyken güç tüketiminin 1W üzerine çıkmamasını sağlar. Aktif olduğunda aşağıdakiler devre dışı kalır:
  • PME Event Wake Up - bilgisayarı açma düğmesi dışında herhangi bir şekilde başlatma
  • Power On By Mouse - bilgisayarı fare ile başlatma
  • Power On By Keyboard - bilgisayarı klavye ile başlatma
  • Wake On LAN - bilgisayarı LAN üzerinden başlatma
Bu özellikleri kullanmıyorsanız aktif olabilir.

Şu mesajı okuyabilirsin.
Hocam okudum teşekkürler. Bilgisayarı açtım. Normalde EZ Debug LED bilgisayar açılırken yanmazdi. Bu sefer yandı ve PSU'dan gelen o cızırtı sesi devam etti. Şuan sanki biraz daha fazla gibi.

Hocam okudum teşekkürler. Bilgisayarı açtım. Normalde EZ Debug LED bilgisayar açılırken yanmazdi. Bu sefer yandı ve PSU'dan gelen o cızırtı sesi devam etti. Şuan sanki biraz daha fazla gibi.
Hocam ErP'yi değiştirmeyi deneyeceğim. Nasıl yapabilirim? Anakart MSI X570S Tomahawk Max Wifi.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı