Bilgisayar kapalıyken elektrik kesintisi zarar verir mi?

parlak58

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, son zamanlarda elektriğim baya sık kesilmeye başladı, çoğu seferde bilgisayar kapalıyken oldu. Bilgisayar kapalıyken elektrik kesintisi zarar verir mi? Elektrik kesintisinin verdiği zararları iyi bir güç kaynağı sistemi korur mu?

PSU: Cooler Master Master Lite 700W 80+

Bilgisayar genelde açıkken elektrik kesildiğinde zarar verir. Kapalı iken fişe takılı ise bir an için elektrik girişine belki bir ihtimal yükleniyor olabilir fakat çok fazla elektrik kesintisi yaşıyorsan elektrik kesildiğinde bilgisayarın kapanmasını engelleyen şeyler var bakabilirsin.

Bir de bir sorum olacak ben bilgisayarı kapattıktan sonra PSU’nun düğmesindende kapatıyorum bir kaç yerde zarar verdiği yazmış ama birde size sormao istiyorum zarar verir mi?

Bilgisayarı kapattıktan sonra PSU'yu düğmesinden kapatman zarar vermez. Kim onu hangi mantıkla yazmış anlamadım. Bilgisayar açık iken kesilmemesi gerekiyor. Bunun için de UPS alabilirsin.

Bilgisayarı kapattıktan sonra PSU'yu düğmesinden kapatman zarar vermez. Kim onu hangi mantıkla yazmış anlamadım. Bilgisayar açık iken kesilmemesi gerekiyor. Bunun için de UPS alabilirsin.
Teşekkürler hocam, bios pili biter gibisinden şeyler yazmışlar o yüzden sordum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı