8 Tane fan bilgisayara zarar verir mi?

Arrowqueen

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar Rampage Red SKY kasam var kasama bugün 3 adet RGB Rampage fan aldım öne taktım kırmızı fanların ikisini kasanın üstüne ikisini de ekran kartının altına taktım. Kasam da şu an toplam 8 adet fan var. Bu zarar verir mi donanımlara? Ekran kartının altında fan olması zarar verir mi karta?

Konumlardırmanız önemli ayrıca resimde atarsan daha iyi anlaşılır.
Ben mesela direk anakartın altına ve üstüne koydum üstünde ciddi bir tozlanma oldu ve ısınmaya bir faydası olmadı sonra öne bir tane daha fan taktım ve egzoz fan sayısını ikiye çıkarttım 10 derce kadar fark etti tamamen konumları ile ilgili yani.

Konumlardırmanız önemli ayrıca resimde atarsan daha iyi anlaşılır.
Ben mesela direk anakartın altına ve üstüne koydum üstünde ciddi bir tozlanma oldu ve ısınmaya bir faydası olmadı sonra öne bir tane daha fan taktım ve egzoz fan sayısını ikiye çıkarttım 10 derce kadar fark etti tamamen konumları ile ilgili yani.

Şu şekilde hocam.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    1,4 MB · Görüntüleme: 51
Birde fanın yönü de önemli karta da zarar vermez. 7 fan diyecektin her halde.
8 hocam :D
Hava akışı bakımdan önden olan fanlar içeriye hava alacak diğer fanlar egzoz görevinde olması iyi olur.

Aynen dediğiniz gibi ekran kartının altındakiler yukarı doğru üflüyor ekran kartı yönünde. Üstteki fanlarda yukarı yani dışarı üflüyor. Arkadaki egzoz fan zaten dışarı üflüyor. Öndekiler ise içeri üflüyor.

Merhabalar Rampage Red SKY kasam var kasama bugün 3 adet RGB Rampage fan aldım öne taktım kırmızı fanların ikisini kasanın üstüne ikisini de ekran kartının altına taktım. Kasam da şu an toplam 8 adet fan var. Bu zarar verir mi donanımlara? Ekran kartının altında fan olması zarar verir mi karta?
Tamam çok hojdir. Ama 8 fan nedir hocam naptın sen. :D

Zarar vereceğini sanmıyorum. Ses sorun olmuyor mu, bir de hangi programı kullanıyorsunuz fan hızları için? Fan çoğaltıcı yuvası kullanıyor musunuz?

Tamam çok hojdir. Ama 8 fan nedir hocam naptın sen. :D.

Hocam uzun zamandır RGB fan istiyordum. Almışken diğer fanlar da ziyan olmasın diye böyle bir yola başvurdum. Ama ileriki zamanlarda kontrolcü almam şart. Biraz kafa şişiriyor :D
Zarar vereceğini sanmıyorum. Ses sorun olmuyor mu, bir de hangi programı kullanıyorsunuz fan hızları için? Fan çoğaltıcı yuvası kullanıyor musunuz?

Herhangi bir program kullanmıyorum. Ses biraz kafa şişiriyor. Molex ile bağladım fanları. Kontrolcü mevcut değil. Hızlarını program ile ayarlamam mümkün mü?

Yeni konular

Geri
Yukarı