Bilgisayar kapalıyken güç kablosunu çekmek sorun yaratır mı?

• Konuyu başlatan mguli
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 3B

mguli

Hectopat
Arkadaslar; benim bir APU sistemim vardi, sonra bir ekran kartı taktim, ikisinden de goruntu gelmedi. Benim bilgisayarimda da güc dügmesine basılı tutarak kapatma da yok, ben de güç kablosunu çıkardım ve bu yuzden 150 TL ödedim ve bu olaydan sonra korkmaya başladım ya ayagim çarpar da güc kablosu çıkar diye. Sonra kasaya dokunmaya korkmaya başladım. Sizce bilgisayarı kapattıktan sonra arkadaki güç tusuna da basıp güç kablosunu çekersek ve kasanın içini açarsak sorun olur mu ya da benim kasanin icini açmam lazim. Hangi işlemleri uygulamalıyım?

Tamam o zaman. Ben bir 100000 TL kredi çekeyim, o adama göndereyim o zaman. Malum, çektiğimiz fişlere sayar artık.

Arkadaşın yazdığına göre, adam 150TL hesap patladı diye, Kasaya dokunamıyormuş.
Bu 150TL ödemesinin nedeni, Sistem açıkken çalışan bilgisayardan güç kaynağının kablosunu çektiği için, Sistem çalışmamıştır. Arkadaş'da 'bilgisayarcıya' gidip 150TL'ye Yeni PSU nedeniyle ödeme yapmıştır. Olay bu, sen ne anladın yazdığım merak ediyorum.

Zaten görüntü gelmiyormuş ekrana. Bu yüzden 150 TL ödemiş olabilir misiniz? Bilgisayarın kablosunu çalışırken söktünüz diye neden 150 TL ödeyesiniz bunu anlamadım.
Sorunuza gelince de tabii ki bir şey olmaz. Başlığı görünce şaka falan sandım. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı