Bilgisayar kapandı ve yanık kokusu geldi

Daha fazla  
Arkadaşlar, oyun oynarken bir anda PC kapandı. Çıt çıt diye ses gelmeye başladı ve yanık kokusu gelmeye başladı. Hemen fişi çektim. Priz yanmıştır belki diye priz değiştirdim. Bilgisayarı açtım. Sorunsuz açıldı ama hala koku gelmeye devam etti. Neresi yandı bilgisayarın tespit edemiyorum. Ne yapmam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçen ve sistemini belirterek yeni konu açmanı öneririm ancak giriş seviyesinde sıralama aşağı yukarı şöyle (NZXT C Bronze = XPG Pylon) > (MSI a-bn [ki şu an 1400 liraya var nays ile 1200 ben de msi a550bn almanı öneririm] = DeepCool pk) > FSP h-3 (senin tahminen almayı düşündüğün) > XPG probe. Ayrıca a-dn, pf (750W istisna) uzak dur. Kaynak; 600W PSU önerisi. ayrıca eski PSU ile işin bitince dıştan ve söküp içini fotoğraflayıp forumda paylaşabilir misin? Teşekkürler, bol şans.
Önerdiğiniz MSI a550bn sipariş ettim hocam .

Fitili ateşlenmiş bomba gibi. Arkadaş fişi çekmese kim bilir ne olurdu.
Hocam son durum : Bilgisayarcı da test ederken PSU'yu duman attı yeni PSU sipariş ettim diğer parçalarda birşey yok büyük ihtimalle

Bütçen ve sistemini belirterek yeni konu açmanı öneririm ancak giriş seviyesinde sıralama aşağı yukarı şöyle (NZXT C Bronze = XPG Pylon) > (MSI a-bn [ki şu an 1400 liraya var nays ile 1200 ben de msi a550bn almanı öneririm] = DeepCool pk) > FSP h-3 (senin tahminen almayı düşündüğün) > XPG probe. Ayrıca a-dn, pf (750W istisna) uzak dur. Kaynak; 600W PSU önerisi. Ayrıca eski PSU ile işin bitince dıştan ve söküp içini fotoğraflayıp forumda paylaşabilir misin? Teşekkürler, bol şans.

PSU'nun son hali.

Dosya Ekleri

• IMG_20231125_164637_876.jpg
    IMG_20231125_164637_876.jpg
    133,8 KB · Görüntüleme: 10
Son düzenleme:
Elinize, emeğinize sağlık. Ben @Oreki etiketleyim. Her ikiniz de müsait olursanız Oreki özellikle hangi parçaların yakından fotoğrafı çekmeniz gerektiğini söyler ve belki küçük bir değerlendirme, inceleme paylaşır.
Hocam almamı önermiş olduğunuz MSI MAG a550bn güç kaynağını taktım sisteme şimdilik sıkıntı yok 😀

Yeni konular

Geri
Yukarı