Bilgisayar Kapandıktan Sonra Format Atmadan Açılmıyor

Karasah

Hectopat
Daha fazla  
Dün kardeşim bilgisayar oynarken aşırı kasmaya başladı. Ben de bi kapatıp açayım dedim. Kapattıktan sonra açılmadı anakartın markası yazan yerde kalıyor bir süre sonra siyah ekranda "a disk read occurred" gibi bir şey çıkıyordu. Format attım sadece C diskine açıldı akşama kadar da kapatmadım. Bugün yine aynı hata oldu.

Ben virüsten şüpheleniyorum. Donanımsal olsaydı format açılınca açılmazdı değil mi? Yoksa Harddisk'in işi bitmiş midir ? D diskinde dosyaları var ama virüs ihtimali varsa tamamen sıfırlayacağım. .exe.exe exe.exe.... diye uzayan bir virüs vardı. Sildiğimi sanıp da silememiş olabilirim.

Kısa sürede cevap verirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle Windows 10 1703 kurun. Kurduğunuz sürüm sıkıntılı olabilir. Hem de Windows 7 artık Technopat ve Windows tarafından desteklenmiyor. Ardından HD Tune ile Error Scan yapın ve Health sayfasının resimlerini paylaşın.

Eskiden Bendede bu sorun vardı. Büyük ihtimalle sabit diskinin (veya ssdnin) kablosu gevşemiştir eğer bilgisayar toplama bilgin var ise kasayı açıp sabit diskinin kablosunu çıkarıp tak eğer bilgin yok ise bunu bir bilgisayarcıya yaptır. Gene olmuyor ise anakartının sata girişlerinden bir tanesi bozuktur veya yamulmuştur. Başkasına bağlamayı dene. Hiç ama hiç olmuyorsa maalesef sabit diskin yanmış olma ihtimali var.

Format atacağımda tekrar sürücüleri görmüyor. Biosta hdd görüyor ama format atmak istediğimde sürücü bulunamadı diyor. Kablonun yerini felan değiştirdim ama değişen bir şey yok. Yardımınızı bekliyorum

Windows 10 yüklemeye çalıştım yine sürücü bulunamadı diyor.

Harddisk kurtarılamaz mı ?

hdd sağlık durumu düşmüş olabilir. yani ömrünü doldurmuş olabilir. eğer imkanınız varsa hdd sentinel veya hdd health gibi bir program vasıtası ile harddiskin sağlık ve performansını ölçün.

hdd sağlık durumu düşmüş olabilir. yani ömrünü doldurmuş olabilir. eğer imkanınız varsa hdd sentinel veya hdd health gibi bir program vasıtası ile harddiskin sağlık ve performansını ölçün.
Fark ettin mi bilmiyorum ama, 3 yıllık konuyu hortlattın. 🤣

Ayıptır 3 sene geçmiş ortada bilgisayar kalmadı ki sorun kalsın :D

Yeni konular

Geri
Yukarı