Bilgisayar kapanıp açılıyor

Masuraki

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarım kendiliğinden kapanıp açılıyor ilk başta ısı problemi sandım termal macunları yeniledim. Sonrasında CPU fanının bir dişlisi kırıktı onu da değiştirdim fakat problem hala daha devam ediyor. Virüs mü dedim. Bir de format attım ama hala daha aynı sorun devam ediyor nedenini çözemedim power da da bir problem yok gibi denemedim ama bilmiyorum neden olabilir acaba? Ama kesinlikle donanımsal bir sıkıntısı var ilk açarkende devreye girmeyip çalışmayabiliyor. Açılıyor bir olup kapanıyor tekrar tekrar sonradan tam güçle açılmaya başlıyor. ÇAlışırken bir süre sonra kapanabiliyor hiç belli olmuyor nedendir acaba?

Bilgisayarı ilk açtığımda görev yöneticisinde aşırı bir disk kullanımı görüyorum. 50-60-80-90 bazen 100 oluyor bir süre öyle kalıyor. Sonr 0'a düşüyor formatlı driverlar yüklü sadece.

Önemli: 2 RAM girişi var DDR3 ve üzerinde 4+4 2 adet RAM vardı ve RAM girişlerinden bir tanesi arızalandı RAM'i takıp kasayı başlattığımda görüntü gelmiyor ama çalışıyor çıkardığımda problem yok ve RAM de de problem yok değiştirdiğimde de sorunsuz çalışıyor.

Kapanıyor duruyor her şey sonra tekrar açılmaya başlıyor. Tekrar kapanıyor bu işlem bazen 10 saniye bazen açık kalıyor. 1 saat sonra oluyor hiç fark etmiyor tamamen kafasına göre.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı