Bilgisayar kapanırken fanlar hızlanıyor

Norkaso

Hectopat
Arkadaşlar bilgisayarıma yeni format attım. Bilgisayar kapanırken tam böyle duracak gibi oluyor o esnada önceden kapanıyordu şimdi ise o anda kasanın fanları hızlanıyor sonra kapanıyor. Önceden böyle bir şey yoktu. Bu fanların hızlanma sebebi nedir? Ekran kartına baktım onun fanı sabit duruyor. Bilgisayar masaüstü.

Arkadaşlar bilgisayarıma yeni format attım. Bilgisayar kapanırken tam böyle duracak gibi oluyor o esnada önceden kapanıyordu şimdi ise o anda kasanın fanları hızlanıyor sonra kapanıyor. Önceden böyle bir şey yoktu. Bu fanların hızlanma sebebi nedir? Ekran kartına baktım onun fanı sabit duruyor. Bilgisayar masaüstü.

Bilgisayarın kapanırken bunu yapması doğal herhangi bir sorun ibaresi değil diye düşünmekteyim.

Herhangi bir fan hızı ayarlama uygulaması yüklü mü? Bilgisayar çalışırken fanları varsayılandan ya da sıcaklığa göre olması gerekenden yavaş çalıştırıyor olabilir misiniz? Kapanırken varsayılan hızına dönüyordur belki.

Driverlarını kontrol et Driver Booster'dan.

Bu tarz uygulamalar pek tavsiye edilmiyor forumda. Zararı olabiliyormuş.

Bilgisayarın kapanırken bunu yapması doğal herhangi bir sorun ibaresi değil diye düşünmekteyim.
Format atmadan önce böyle bir şey olmadığı için kafama takıldı. Biostaki öncelik ayarları ile ilgili bir sorun olmuş olabilirmi flaş belleğe öncelik atarken ?

Driverlarını kontrol et Driver Booster'dan.
Driverları kontrol ettim hepsi tam.

Herhangi bir fan hızı ayarlama uygulaması yüklü mü? Bilgisayar çalışırken fanları varsayılandan ya da sıcaklığa göre olması gerekenden yavaş çalıştırıyor olabilir misiniz? Kapanırken varsayılan hızına dönüyordur belki.

Bu tarz uygulamalar pek tavsiye edilmiyor forumda. Zararı olabiliyormuş.
Yok herhangi bir fan ayarlama programı yüklü değil.

Sakın yapma pcni yavaşlatır neredeyse kullanılmaz hale getirebiliyor bazı sürümler ve PC'lerde.
El ile kontrol et derim.
Kendim anakartın sitesinden driverları kurdum sonra ekran kartı driverını indirdim nvidianın sitesinden aygıt yöneticisinden baktığımdada ünlem ile gözüken bir driver yoktu.

Geri
Yukarı