Bilgisayar kapanırsa otomatik onarıma giriyor

ttolga1

Centipat
Daha fazla  
RAM
16
SSD veya HDD modeli
47
Ekran kartı
RTX 3060 Laptop
Anakart
-
İşlemci
Ryzen 7 6800H
Winver: Windows 10 22H2 - 10.0.19045
Marka model: ASUS ROG STRIX G513RM-HF266

Başka başlığımda Wi-Fi açısından çok sorunlar yaşadığım bir PC kendisi. Son birkaç aydır açılırken her açıldığında logo geldikten sonra geri kapanıp tekrardan açılıyordu ama 2 seferde, nadiren de 3 seferde açılıyordu. İnternette baktığımda büyük bir sorun değil elektrik o an tam gitmiyor vs. gibi şeyler gördüğümde çok üzerine düşmedim. Fakat son seferde 3.kez açılmadı, sonrasında otomatik onarım menüsüne girdi. Birkaç kez oradan yeniden başlatmayı denedim ancak olmadı. En son Wi-Fi sorunumu da çözdüğüm şekilde, başlatma tuşuna 1 2 dakika boyunca basılı tutaraktan bilgisayarı kapattım. Sonra açılması biraz sürdü ancak açıldı sorunsuz şekilde. Forumda çözüm bulunana kadar kapatmayı düşünmüyorum, almak istediğim bir risk değil.

Şu anda bilgisayarı formatlayabileceğim bir durumda değilim. En kalıcı çözümün o olduğunu biliyorum bu bütün sorunlar için. Formatlama dışında önerilerinizi merak ediyorum. Benim gibi bu sorunu yaşayan, geçmişte yaşamış olan ve yardımcı olacak herkese şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
CMD komut satırına sfc/ scannow yazarak sistem dosyalarının kontrolünü sağlayabilirsin.

CMD komut satırına sfc/ scannow yazarak sistem dosyalarının kontrolünü sağlayabilirsin.
Yaptım. Windows Resource Protection did not find any integrity violations. Herhangi bir sorun bulunamadı onarılması için maalesef.

Daha önce bu sorunu bende yaşadım. Yeni SSD aldım ve düzeldi.
Benim kendi 2. SSDim var aslında. Yeni SSD aldım dediğinden kastın ana SSDyi çıkarıp onun yerine başka bir tane koymak mı yoksa 2. başka bir SSD almak mıdır?

Yaptım. Windows resource protection did not find any integrity violations. Herhangi bir sorun bulunamadı onarılması için maalesef.

Benim kendi 2. SSD'im var aslında. Yeni SSD aldım dediğinden kastın ana SSD'yi çıkarıp onun yerine başka bir tane koymak mı yoksa 2. başka bir SSD almak mıdır?

PC'deki SSD'yi çıkardım yenisini sipariş ettim onu kullanıyorum.

Başka yardımcı olacak arkadaş var mıdır? Windows 11e geçtim ancak sorun devam ediyor bir çözüm olmadı.

Driverları da windows 11 özel olarak yükledim, fast boot zaten kapalı. Herhangi başka önerisi olan var mıdır konuyla alakalı?

Driverları da windows 11 özel olarak yükledim, fast boot zaten kapalı. Herhangi başka önerisi olan var mıdır konuyla alakalı?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı