Bilgisayar kapanışı 7-8 saniye sürüyor, normal mi?

370335

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba. NVMe SSD kullanıyorum Samsung 970 EVO Plus 1 TB değerler normal her şey normal sıkıntı yok. Windows 11 kullanıyorum 5 saniye olması gerekmez mi? Bazen kapanışlar 20 30 saniyeyi bile görebiliyor. Acaba Windows 11'de sıkıntı mı var? Bende mi bir problem? Açılışta da 12 13 saniyede açılıyor bazen 20 saniyede.

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD bomboş 1TB'ın 200GB dolu sadece.

Herkeste mi böyle acaba?

@Silinen üye hem de NVMe SSD olduğu halde açılış hızım kapanış hızından hızlı. Açılırken 7-8 saniye masaüstü ekranı görürken kapanırken bazen de 9 bazen 13 saniye sürebiliyor. Çok çeşit yazılım kullanıyorsanız arkada hizmetler çalışıyor onları kapatıyor.
kesinlikle mesela bugün 11 sn de açıldı. birde pc kapatıp açmak ile yeniden başlatmak da fark ediyor ilk açılış yani power basıp açınca çok daha hızlı yeniden başlatınca daha uzun sürüyor.

@Stalkerlp ben klavye ışıkları yanınca süre tutuyorum o zaman BIOS ekranı açılış ekranı hesaplıyor Boot ekranına kadar. Kapatırken de kapat tuşuna bastıktan sonra hesap tutuyorum. BIOS ekranı donanımı daha hızlı okusa 7 saniye değil de 4-5 saniye sistem açılmış oluyor. Açılış süresi kapanmaya göre genellikle hızlı olur, biri hazır şeyi okutup sistem uyku modu gibi açarken diğeri verilerin kaybolmaması için hizmetleri ve uygulamaları düzgün kapatıp kaydediyor.

Açıkçası herkes burada sistemiminin kendi açılma hızını söylemiş kimse konu hakkında yorum yapmamış.
Konuya bakabilecek var mı yokmu kimse.

@Silinen üye sen durumu anlamıyorsun, burada yazanlar herkes normal diyor, bizim sistemlerde aynı durum geçerli diyoruz halen kimse yardımcı olamıyor demek istiyorsun. 2 saniye mi kapanmasını istiyorsun o zaman uyku moduna al cihazı uzamaz. 😅 Milletin ne derdi var ya hadi 30 saniye 45 saniye sürse SSD sisteme göre anormal deriz arkada bir program kapanmasına engel oluyor deriz. Beterin beteri var, mavi ekran, bilgisayar donması ve bilgisayardan rahatsız ses edici sesleri gelen tonca kullanıcı var onlar bu konuya gelip 7-8 saniye kapanmayı kafayı takanları görünce gülüyorlar. 🤣 Vallaha kusura bakma ama halen ısrarla normal olduğunu kabul etmeyip bizim sistemleri de örnek göstererek için rahat olsun diyoruz ki ısrarla anlamamaya çalışıyorsun.

Son düzenleme:
@Silinen üye sen durumu anlamıyorsun, burada yazanlar herkes normal diyor, bizim sistemlerde aynı durum geçerli diyoruz halen kimse yardımcı olamıyor demek istiyorsun. 2 saniye mi kapanmasını istiyorsun o zaman uyku moduna al cihazı uzamaz. 😅 milletin ne derdi var ya hadi 30 saniye 45 saniye sürse SSD sisteme göre anormal deriz arkada bir program kapanmasına engel oluyor deriz. Beterin beteri var, mavi ekran, bilgisayar donması ve bilgisayardan rahatsız ses edici sesleri gelen tonca kullanıcı var onlar bu konuya gelip 7-8 saniye kapanmayı kafayı takanları görünce gülüyorlar. 🤣 vallaha kusura bakma ama halen ısrarla normal olduğunu kabul etmeyip bizim sistemleri de örnek göstererek için rahat olsun diyoruz ki ısrarla anlamamaya çalışıyorsun.

Peki hocam normalse uzatmayayım.

Yeni konular

Geri
Yukarı