Bilgisayar kapanıyor ama fanlar çalışmaya devam ediyor

AzerBulbul

Hectopat
Daha fazla  
Yaklaşık 4 5 aydır bu sorunla karşı karşıyayım. Bir gün hiçbir sorun yokken kasanın içini açtım temizlemek için.İşlemciye falan pek dokunmadım sadece fanını söküp temizledim bir de macununu yeniledim. Ekran kartını söküp güzelce temizledim onun da macununu falan yeniledim. RAM'i de söküp taktım ve sonra bilgisayarı açtım. Gayet sorunsuz çalıştı ama kapatmaya çalıştığım zaman Power LED, HDD LED gibi ışıklar sönüyor fakat güç kaynağı fanı ve ekran kartı fanı dahil olmak üzere tüm fanlar çalışmaya devam ediyor. Bende mecburen power tuşuna uzun basarak kapatıyorum. Geçenlerde bir adet daha RAM aldım bilgisayara teker teker ikisini de denedim. Yerlerini değiştirip denedim ama sonuç aynı BIOS'a da baktım herhangi bir ayar bulamadım. Yeni işlemci soğutucu aldım o da çalışmaya devam ediyor. Bilgisayarı uykuya alıyorum uykuya geçiyor fakat fanlar yine çalışıyor ve tekrar uyku modundan bilgisayarı açmaya çalıştığımda hiçbir tepki vermiyor mecbur power tuşuna uzun basıp restart atıyorum. Ne yapmam lazım bir yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasa içi kabloları kontrol edin.
İmkanınız varsa farklı bir PSU ile çalıştırmayı deneyin.

Aynı sorunu ben de yaşıyorum. Bende de Psu değiştirip yeni ekran kartı takınca oluştu o problem. 2 yıldır böyle kullanıyorum. Siz çözebildiniz mi? Çözdüyseniz nasıl yaptınız? Yardım ederseniz teşekkür ederim

Aynı sorunu ben de yaşıyorum. Bende de Psu değiştirip yeni ekran kartı takınca oluştu o problem. 2 yıldır böyle kullanıyorum. Siz çözebildiniz mi? Çözdüyseniz nasıl yaptınız? Yardım ederseniz teşekkür ederim
Çözemedim maalesef.Hala aynı şekilde kullanıyorum ve gerçekten artık can sıkıcı bir hal almaya başladı.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı