Çözüldü Bilgisayar kapanıyor fakat kasa çalışıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MamiFK

Hectopat
Daha fazla  
Windows 10 kullanıyorum. Başlattan bilgisayarı kapatınca bazen tüm her şey kapansa bile kasanın ışıkları ve fanlar çalışmaya devam ediyor. Ben de zorla kapıyorum mecburen yoksa hiç kapanmayacak. Hızlı başlatma olayını kapattım zaten ama hâlâ böyle yapıyor. Anakartım technopc bir şey. Dandik sanırım. Bu yüzden mi kapanmıyor?

İlginç, AIDA raporu gönder ya da kasayı açıp anakart modelini belirt. Bir de PSU modelini alalım.

PSU'yu bilmiyorum, 600W bir şeydi. Ve açıkçası uğraşamam kasanın içini açmayı bu sorun için. AIDA raporu dediğiniz bu mu?

İlginç, AIDA raporu gönder ya da kasayı açıp anakart modelini belirt. Bir de PSU modelini alalım.

Merhaba hocam,

1690988267809.png

Galiba buldum H81H3-M3 BIOS ekranında yazıyormuş.
Bu siteden tüm indirilecekleri indiriyorum o zaman doğru muyum?

Bios üreticinin sitesinde 2015 daha güncel ama benimkinin yanında technopc 4.6.5 sürümü yazıyor sıkıntı çıkar mı acaba? Technopc'ye de yazdım ordan cevap bekliyorum.

Dosya Ekleri

• Report.txt
    34,5 KB · Görüntüleme: 8
Son düzenleme:
BIOS anakart sayfasında paylaşılmamış. Mail atsanda güncel BIOS veremeyecekler bence. O sisteden bir şey indirme bu arada.
Anakart BIOS sürümü eski olduğu için sorun yaşıyorsun büyük ihtimal ile.

Bunu yükleyip sistemi yeniden başlatıp dener misin ?

Çözüm
BIOS anakart sayfasında paylaşılmamış. Mail atsanda güncel BIOS veremeyecekler bence. O sisteden bir şey indirme bu arada.
Anakart BIOS sürümü eski olduğu için sorun yaşıyorsun büyük ihtimal ile.

Bunu yükleyip sistemi yeniden başlatıp dener misin?

Windows 10 yerine en altta BIOS yazıyor onu seçince 2015 tarihli BIOS güncellemesi çıkıyor indirmeyi düşünüyorum, Technopc'den cevap gelsin bakacağım. BIOS sürümümde technopc ismi geçtiği için uyumlu olmayabilir diye düşündüm.

Sizde modlu BIOS olabilir. Onların dönüşüne göre BIOS işlemine geçeriz. Gelişmelerden haberdar et ;)

Tamamdır teşekkürler, Intel yazılımını da kurdum.

Sizde modlu BIOS olabilir. Onların dönüşüne göre BIOS işlemine geçeriz. Gelişmelerden haberdar et ;)

Mailden geri dönüş yapmadılar. O attığın Intel yazılımı da faydalı oldu, bilgisayar düzgün kapanıyor. Denetim Masası'ndan da hızlı başlatmayı açtım.

Teşekkürler.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı