Bilgisayar Kapanmadan Geri Açılıyor

Deniz Kayahan

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar.
Bilgisayarımda şu an Windows 10 yüklü. Bilgisayarı kapata bastığımda kapanıyor ardından tuş ışığı bile sönmeden yeniden başlıyor. Bu sorunun Windows'la alakalı olduğunu düşünmüyorum çünkü bilgisayara Ubuntu, chromeos kurdum ve bilgisayarı kapata bastıktan sonra yeniden kendi kendine 3 saniye içinde açılmaya devam etti.

Merhabalar.
Bilgisayarımda şu an Windows 10 yüklü. Bilgisayarı kapata bastığımda kapanıyor ardından tuş ışığı bile sönmeden yeniden başlıyor. Bu sorunun Windows'la alakalı olduğunu düşünmüyorum çünkü bilgisayara Ubuntu, chromeos kurdum ve bilgisayarı kapata bastıktan sonra yeniden kendi kendine 3 saniye içinde açılmaya devam etti.

Bunun neden olduğunu çözemedim ama çözene kadar bilgasayar açık kalmaktansa bence fişinden çekin.

Hayır direkt sıfırdan açılıyor, uyku moduna aldığımda da uykuya geçmiyor yeniden başlıyor.
Şöyle bir yazı buldum. Bende okumadım ama zararlı olabilecek herhangi birşey görmezseniz deneyin
Zarar verebilecek birşey göremedim. Deneyin bence

Edit: BIOS güncellemesi var mı kontrol edin.

Bilgisayarlar için zararlı bir işlem. Sakın yapmayın.
Eğer kapatamasaydim 2-3 aydır açık kalırdı. PC kapandıktan sonra kapanma sesi geliyor, anlaşılıyor o an çekiyorum fişi.
Şöyle bir yazı buldum. Bende okumadım ama zararlı olabilecek herhangi birşey görmezseniz deneyin
Dediğinizi uygulayacağım 15dk sonra.

Edit: BIOS güncellemesi var mı kontrol edin.
Maalesef işe yaramadı, biosum güncel ve de sorunun işletim sistemi ile ilgili olduğunu düşünmüyorum çünkü 5tane işletim sisteminde denedim aynı sonuç. Sorun muhtemelen bir donanımda ama bu donanım hangi donanım ve nasıl çözülür bilmiyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı