Bilgisayar kapanmama sorunu

Yer
Ankara, Turkey
Daha fazla  
Arkadaşlar yaklaşık 1 aydır bilgisayarımı kapatamıyorum. İnternette araştırdım ve bütün yöntemleri uyguladım fakat durum yine aynı. Gün içinde açık bırakıp, geceleri prizden çekiyorum. Lütfen yardım edin.

Korsan olarak kullanılan Windows 10 işletim sistemlerinde bu sorun herkes de olmasa bile gözükmekte. Buna neden olan şey ise bazı activitor programlarıdır.

Güç seçeneklerine giriyorsunuz daha sonra soldan ''Güç Düğmelerinin Yapacaklarını Seçin''e tıkladıktan sonra yukarda mavi ile yazan şuanda kullanılmayan ayarları değiştire tıkladıktan sonra aşagıda ''Hızlı Başlat (önerilen)'' tikini kaldırıyorsunuz.
Güç Ayarları.jpg

Yazılımsal olarak işletim sistemi kaynaklı olabilir, donanımsal olarak da güç düğmesi bozulmuş olabilir, siz basmasanız bile anakartı tetikliyor olabilir.

Windows ile alakalı bir sorun. Windows hızlı başlangıcını kapatman gerekir. Hızlı başlangıç açık kalmıştır.

Sorun çözüleli yaklaşık 6 sene oldu :) birkaç ay kapatır kapatmaz fişi çekerek idare ettim sonra güç kaynağım bozulmuştu değiştirince düzeldi. Teşekkür ederim yine de.

Yeni konular

Geri
Yukarı