Bilgisayar Kapatınca Tekrar Açılışta Görüntü Vermiyor

unlocker32

Hectopat
Yer
ısparta
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
Başlıkta belirttiğim gibi bilgisayarı kapatınca görüntü vermeyi kesiyor aynı zamanda işlemci fanı ışığı yanmıyor, HDD SATA kablosunu çıkar tak yaptığım vakit sorunsuz bir şekilde sistem açılıyor. Bu sorunu bir türlü çözemedim, sizce sorun hangi donanımdan kaynaklı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır monitörde hiç tepki olmuyor, sadece fanlar çalışıyor, işlemci fanı yanmıyor, klavye mouse ışığı da gelmiyor.

Başlıkta belirttiğim gibi bilgisayarı kapatınca görüntü vermeyi kesiyor aynı zamanda işlemci fanı ışığı yanmıyor, HDD SATA kablosunu çıkar tak yaptığım vakit sorunsuz bir şekilde sistem açılıyor. Bu sorunu bir türlü çözemedim, sizce sorun hangi donanımdan kaynaklı?
anakart düzensiz açıp kapatma yüzünden hata vermiş hatta belki bozulmuş olabilir, eğer ekran gelseydi ve biosa atsaydı temiz siste kurulumu yap derdim. Fakat düşüncem anakartın hata vermiş belki de bozulmuş olma yönünde. İstersen öncelikle aldığın sitenin müşteri hizmetleine bağlan, konunun durumunu anladıktan sonra eğer parçalarının garantisi bitmediyse garantiye götürmeni tavsiye ederim. Ama öncelikle şu adımları uygula;
1-Kasana bağlı olan bütün kabloları çıkar(psu,ekran kartı kablosu dahil)(kasanın içindeki kablolara dokunma)
2- 5-10dk hiçbirini takmadan bekle
3- Hepsini takıp tekrar aç, eğer hala görüntü gelmiyorsa;
4- Kasanın camını açıp hiçbir parçayı çıkarmadan anakarta göz gezdir, eğer bir yanma durumu, veya kırılma durumu görürsen hemen garantiye gönder.
Bunu yaptıktan sonra bir hata görmezsen ve kasa düzgün çalışmaya başladıysa tamamdır, ama eğer fanlar hala çalışmıyor ise psu kablolarına bak, sorun görmezsen yarın aldığın firmanın müşteri hizmetleriyle konuş. Garanti kapsamına girer mi vb. diye
Sonuç nedir?

Son düzenleme:
Kabloları çıkarıp bekledim sonuç değişmiyor, anakartta yanma yada kırılma yok, sistemim çok yeni değil garantisi mevcut değil. Sata çıkar tak yapınca sorunlar çözülüyor. Ama bunu her açılışta yapmam gerekiyor.
Problemi hala çözemedim, her açılışta sata çıkar tak ızdırap oldu.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı