Bilgisayar karşısında nasıl oturulmalı?

Satashke

Centipat
Konuyu tam olarak nereye açacağımı bulamadığım için buraya yazmaya karar verdim. Dostlar yeni sistem aldım fakat bilgisayar karşısında 2 saatten sonra hangi pozisyon olursa olsun sırtım ağrıyor. Nasıl doğru oturulacağını da bilmiyorum. Doğru ve sağlıklı oturma şekli nasıl olmalıdır? Yardımcı olursanız sevinirim.

Sandalyenin iyi olması da önemli. Alttaki görseldeki gibi oturmanın da faydası var. Birde nasıl oturursanız oturun 2 saat aralıksız oturmak sizin bedeninzi illa ki rahatsız edecektir. Ondan yarım saatte yada 1 saate 1 10 dakikalık aralarla ayağa kalkıp bilgisayarı kullanmanız yada ara vermeniz daha iyi olacaktır. Bu arada bu videoya da bakın derim. İnsan anatomisinin neden aslında uzun oturmaya elverişli olmadığını anlatıyordu.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dosya Ekleri

• 3223f7624682dc6c2d63144d2663e513.jpg
    3223f7624682dc6c2d63144d2663e513.jpg
    24,1 KB · Görüntüleme: 1.111
Sırtın koltuğa değsin, yaslanarak bir şekilde oturmayı tercih edin.
Ben 10-15 dakika ayakta kalamiyorum, nasıl ızdırap çekiyorum. Doktora gideceğim ben de.

Dostum, oyuncu koltuğum var emin ol bir zaman sonra şu koltukta bile bağdaş kurasım veya bir dizimi göbeğime çekesim veya biraz yatırıp ayakları masaya uzatasım geliyor. Ve istediğin kadar dikkat et dik oturuşun bir zaman sonra çöküyor. Sana tavsiyem evden çıkamadığımız bu günlerde bol bol şınav çek plank hareketi yap. Bu hareketler göğüs kol kadar sırt ve boyun kaslarını da çalıştırırlar. Hiç yoktan iyidir.

Oturduğunuz sandalye/koltukla da alakalı olabilir. Ben günün yarısını bilgisayar başında ergonomik bir sandalyede geçiriyorum hiçbir ağrı olmuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı