Bilgisayar kasaları ne kadar dayanıklı?

okanergun

Hectopat
Bilgisayar kasalarının dayanıklılığının hiç konuşulmadığını fark ettim, bu düşünce de evimin depreme ne kadar dayanıksız olduğunu biliyorum ve bir depremden neler sağ kurtulur diye düşündükten sonra bu aklıma geldi. Bunun hakkında bir kaç aratma yaptım fakat bir sonuca ulaşamadım. Örneğin bir kasa kaç kilogram ağırlığa kaç kilogram kuvvete karşı dayanıklıdır? Bu gibi soruları merak ettiğim için böyle bir konu oluşturmak istedim.
Bilgisi olan varsa yanıtlarsa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayar kasalarının dayanıklılığının hiç konuşulmadığını fark ettim, bu düşünce de evimin depreme ne kadar dayanıksız olduğunu biliyorum ve bir depremden neler sağ kurtulur diye düşündükten sonra bu aklıma geldi. Bunun hakkında bir kaç aratma yaptım fakat bir sonuca ulaşamadım. Örneğin bir kasa kaç kilogram ağırlığa kaç kilogram kuvvete karşı dayanıklıdır? Bu gibi soruları merak ettiğim için böyle bir konu oluşturmak istedim.
Bilgisi olan varsa yanıtlarsa sevinirim.
Sen deprem olursa kaç canını kurtar. Ne yapacaksın kasayı?
Kasaya göre değişir. Kasa linkini atarsan bakabiliriz.

Sen deprem olursa kaç canını kurtar. Ne yapacaksın kasayı?
Kasaya göre değişir. Kasa linkini atarsan bakabiliriz.
Aklımdaki bir merak sadece...

Kendiniz dökme demirden bir kasa yapabilirsiniz biraz ağır olacaktır. Ayrıyeten HDD gibi parçaları kasaya koyarken altına sağına soluna sünger koyarsanız mis gibi olur. Önünü arkasını ve size bakacak olan tarafını kestirin demir ızgara döşeyin bir de RGB fan misss.

Yeni konular

Geri
Yukarı