Bilgisayar kasası alınırken nelere dikkat edilmeli?

Bütçe
5.000
Kablolama kanalları , anakartınızın boyutuyla uyumlu olup olmadığı, sıvı soğutma desteği ve hava akışı en önemli kriterlerdendir.

Bilgisayar kasası alacağım. Neye dikkat etmem lazım acaba? Ya da önerdiğiniz var mı? Benim kasa soğutması iyi değil.
Anakart uyuyor mu uymuyor mu?
Bileşenler fazla soğutmaya ihtiyaç duyuyor mu, duyuyorsa kasa iyi soğutma işlemi yapıyor mu?
Harddisk v.s kullanılıyorsa kasada bunları takma yeri var mı?
Kablo gizleme özelliği var mı? (kozmetik olarak güzel görünmesi için)
benim bildiklerim bu şekilde. Başka aklıma gelmedi.

Genelde hangi renkleri giyiyorsanız o renklerin yanında güzel duran bir renk teması ve endüstriyel kesime sahip olmasını şiddetle öneririm. Öte türlü gerçekten komik duruyor.

Bileşenler fazla soğutmaya ihtiyaç duyuyor mu, duyuyorsa kasa iyi soğutma işlemi yapıyor mu?
benim şuan kullandığım camını takınca ekran kartı bi 5 10 derece felan artıyo

Camdaki o jelatini söktünüz mü? Camdaki jelatini söktüyseniz belki iyi soğutma yapmıyor da olabilir.

Sökülü mazalarda baktığım ürünlerde sıvı soğutma desteği var ama soğutması nasıl onu bilmiyom bana sadece soğutması önemli onda nasıl anlarım onu bilmiyom

baktığım ürünlerin çoğu dediklerin var ama soğutmasına güvenemiyom

Sökülü mazalarda baktığım ürünlerde sıvı soğutma desteği var ama soğutması nasıl onu bilmiyom bana sadece soğutması önemli onda nasıl anlarım onu bilmiyom

Soğutma hakkında bir bilgim yok, soğutmalardan bende fazla anlamıyorum. Ama kullandığım kasa genel olarak işini iyi yapıyor, yani en azından beni bu yolda üzmedi. İsterseniz nzxt h5 araştırın.

Hocam önü açık olsun ki fanlar içeriye rahat hava çeksin. Egsoz fan için de aynısı geçerli ki iç basın dış basınçtan daha düşük olsun içeriye daha rahat hava girsin. Ayrıca destekliyorsa 2 adet 140mm fan kullanmak çok daha iyi oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı