Bilgisayar kasası alta alınırsa sorun olur mu?

Atakan Kasırka

Hectopat
Merhabalar, XFX RX570 8 GB ekran kartımda Coil Whine var. En çok ETS 2'de menüde oluyor. Yapabileceğim bir şey yok. Ekran kartının garantisini falan bulamıyorum. Bulsam bile 2020 yazında almıştım. 2 yıla yakın bir süre oldu, ben de dün bir PSU aldım, o gelince montaj sonrası masamın üstünde duran bilgisayarımı masanın altına koymayı planlıyorum. Sizce herhangi bir sıkıntı olur mu? Kasamın hava akışı gayet iyi. Önü mesh olduğu için önden direkt alabiliyor havayı. Sizce sıkıntı olur mu? Önerdiğiniz bir şey var mı?

Merhabalar, XFX RX570 8 GB ekran kartımda Coil Whine var. En çok ETS 2'de menüde oluyor. Yapabileceğim bir şey yok. Ekran kartının garantisini falan bulamıyorum. Bulsam bile 2020 yazında almıştım. 2 yıla yakın bir süre oldu, ben de dün bir PSU aldım, o gelince montaj sonrası masamın üstünde duran bilgisayarımı masanın altına koymayı planlıyorum. Sizce herhangi bir sıkıntı olur mu? Kasamın hava akışı gayet iyi. Önü mesh olduğu için önden direkt alabiliyor havayı. Sizce sıkıntı olur mu? Önerdiğiniz bir şey var mı?

Arka yani egzoz kısmında boşluk bırakırsanız bir şey olmaz. Ama biraz fazla toz tutabilir.

Biraz fazla toz çekiyor ama sorun olmuyor. Ayrıca biraz daha serin olabilir çünkü ısınan hava yükselir. Masanın üzerinde yer kaplamasına gerek yok, masa üstü olayını fazla abartma. :D

RGB oyun oynarken gözünü almıyor mu?

Aksine, kasayı üstte tutmak bana aşırı absürt gelen birşey senelerdir. Hep masanın aşağısında tutarım, herhangi bir sıcaklık yada performans kaybıda yaşamadım. Doğru dürüst temizlemediğim halde toz pislikte tutmadı öyle çok. Bilmiyorum bulunduğunuz yere göre değişebilir tabii.

Geri
Yukarı